Olympijské hry mládeže v Dakaru přesunuty na rok 2026

31.7.2020

📷 Igor Meijer/ 2019 World Rowing Beach Sprint Finals, Shenzhen, Čína📷 Igor Meijer/ 2019 World Rowing Beach Sprint Finals, Shenzhen, Čína
📷 Igor Meijer/ 2019 World Rowing Beach Sprint Finals, Shenzhen, Čína

Olympijské hry mládeže v Dakaru, které se měly konat v roce 2022, budou o čtyři roky odloženy. Vzájemně se na tom dohodli zástupci africké země a Mezinárodního olympijského výboru. Na první olympijskou akci zorganizovanou na území Afriky si tak sportovci i diváci budou muset počkat do roku 2026. Zásadní rozhodnutí se výrazně dotkne také juniorské veslařské reprezentace, jelikož tyto Olympijské hry mládeže měly být premiérou příbřežního veslování pod olympijskými kruhy. V Dakaru by se mladí veslaři měli představit v Beach Sprintech. 

Návrh prezidenta Senegalu Macky Salla uvítal prezident MOV Thomas Bach. Odložení Dakaru 2022 na rok 2026 umožní Mezinárodnímu olympijskému výboru, národním olympijským výborům a mezinárodním federacím lépe naplánovat jejich aktivity, které byly silně ovlivněny odložením Olympijských her Tokio 2020 na příští rok, a následnými odklady hlavních mezinárodních sportovních akcí. Zároveň to umožní Senegalu pokračovat v excelentních přípravách na zorganizování Olympijských her mládeže v Senegalu.

Více informací v článku zde

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Olympijské hry mládeže v Dakaru přesunuty na rok 2026

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352