Olympionici z Tokia ovládli 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022

📷 Vojtěch Málek📷 Vojtěch Málek
📷 Vojtěch Málek
📷 Tomáš Hejzlar📷 Tomáš Hejzlar
📷 Tomáš Hejzlar

Po dlouhých čtyřech letech se čeští veslaři vrátili na zrekonstruovaný Vraňansko-hořínský plavební kanál, aby bojovali o mistrovské tituly na šestikilometrové trati. Přestože 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022 s mezinárodní účastí provázelo aprílové počasí, nejlepší veslaři předváděli výborné výkony. Ve většině kategorií jeli závodníci na skifu a dvojce bez kormidelníka o místa na kontrolních závodech, které jsou v kalendáři ČVS o dva týdny později, 23.-24. dubna 2022 v Račicích.

Mezi seniory uspěli na skifech převážně účastníci olympijských her Tokio 2020. V ženském závodě podle očekávání zvítězila Lenka Antošová ze Slavie Praha, která by svým časem zaujala pozici v první polovině startovního pole i mezi muži. Za trojnásobnou olympioničkou si pro druhé místo dojela Anna Šantrůčková z SK Hamr, která se zároveň stala mistryní ČR do 23 let. Bronz a stříbro v U23 vybojovala Simona Pašková z Blesku. Mezi muži ovládli závod parťáci z olympijského dvojskifu. Jan Cincibuch zvládl trať mezi Vraňany a Hořínem o 16 s rychleji než Jakub Podrazil. Pro třetí místo a mistrovský titul v třiadvacítkách si dojel Tomáš Šišma a potvrdil tak nadvládu Dukly Praha.

Také mezi muži lehkých vah kraloval účastník OH v Tokiu. Jiří Šimánek atakoval 22 minutovou hranici a suverénně vybojoval zlatou medaili. S odstupem více jak 42 s bral stříbro Milan Viktora z Hamru. Na první šestikilometrový závod mezi seniory bude v dobrém vzpomínat Martin Vakoč. Mladý veslař ČVK Praha k bronzové medaili přidal mistrovskou šerpu za vítězství mezi závodníky lehkých vah do 23 let. S více jak minutovým náskokem ovládla závod skifařek lehkých vah Kristýna Neuhortová. Za zkušenou veslařkou Slavie se seřadily Anna Drnková z Vajgaru Jindřichův Hradec a Nikola Vičíková z Blesku. Ty si mezi sebe rozdělily také první dvě místa v kategorii U23.

Nejtěsnější souboj o prvenství mezi seniory svedly dvojky bez kormidelníka mužů. Šťastnější v cíli byli veslaři z Hamru Adam Kapa a Dmytro Baranivskyj, kteří o necelých 7 s předjeli nejlepší dvojici Dukly Praha Matěj Mach – Jakub Kyncl. O dalších 10 s zpět byli bronzoví Michael Humpolec a Lukáš Helešic z ČVK Praha. Mistrovský titul v kategorii do 23 let vybojovali slávisti Tomáš ZobalJanem Chlebovským, kteří byli celkově pátí.

Ženské dvojky patřily Lucii HeranovéRadkou Novotníkovou, které zvládly 6 km dlouhou trať o 20 s rychleji než jejich tréninkové kolegyně, Michala PospíšilováPavlínou Flamíkovou. Třetí místo celkově a zlato v U23 berou Martina Zbíralová se Zuzanou Štěpánkovou.

Kompletní výsledky 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022.

Více fotografií najdete v albech XXI. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022 a Cílová rovinka šestikiláku v Hoříně

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Olympionici z Tokia ovládli 21. Mistrovství ČR na dlouhé dráze 2022