Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka postoupili do semifinále

13.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil absolvovali dnes brzy ráno čtvrtfinálové závody, které byly původně naplánovány na včera. Důvodem nového termínu byl silný vítr, který se ve středu odpoledne přihnal nad kanál v Plovdivu, a dráhu učinil neregulérní. Obě lodě se s přeložením závodů vypořádaly zdárně. Dvojka bez kormidelníka se celý závod držela na třetím místě, na kterém také projela cílem. S bezpečným náskokem více jak 4,5s před čtvrtými Poláky. Rychlejší byli pouze veslaři z Kanady a Nového Zélandu. Do semifinále nastoupí Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem již zítra brzy po ránu a budou bojovat o své první společné světové finále.

Ondřej Synek si se čtvrtfinálovou jízdou poradil ještě mnohem lépe! Pětinásobný mistr světa nechal v první polovině trati jet na vedoucí pozici norského skifaře Kjetila Borcha. Ve druhém kilometru se však obhájce titulu kolem letošního mistra Evropy prohnal a posunul se na první místo, na kterém dovezl svoji loď až do cíle. V semifinále bude mít Ondřej poprvé možnost poměřit síly s jedním z největších soupeřů, Oliverem Zeidlerem.

Dalším dvěma českým lodím, které nastoupily již do semifinále, se bohužel mezi nejlepší šestku postoupit nepodařilo. Čtyřka bez kormidelníka do závodu vletěla velmi odvážně a na prvním mezičase se držela na druhém místě. Do kilometru jeli kluci na třetí postupové pozici, pak se jim však nepovedlo zachytit zrychlení soupeřů a propadli se až na páté místo. Jejich výkon však nabízí velmi slušné naděje do finále B. Dvojskifu lehkých vah se nepodařilo zopakovat výkon ze středečního čtvrtfinále a dojel na šestém místě. Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil však stále mohou zabojovat o vítězství ve finále B, čímž by vyrovnali sedmé místo z loňského roku. 

Zítra nastoupí kromě skifu a dvojky do boje o finále ještě dvojskif žen. Půl hodiny před polednem čeká již finálový závod párovou čtyřku lehkých vah.   

MS 2018 Plovdiv - pátek

M2- 8:03 SA/BCZE NZLSRBROUESPBLR1-3->FA, 4..->FB
W2x 8:35 SA/BPOLCZE GBRCANLTUFRA1-3->FA, 4..->FB
M1x 8:59 SA/BHUNBLRCZE GERLTUSRB1-3->FA, 4..->FB
LM4X 11:30 FAIRLTURGERITADENCZE  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka postoupili do semifinále
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352