Ondřej Synek opět zvolen nejlepším českým veslařem roku ČR

5.1.2018

Již tradičně v Centru pohybové medicíny na Chodově dnes večer slavnostní proběhlo vyhlášení veslařských posádek roku 2017. Podle očekávání si pro prvenství přišel na pódium Ondřej Synek. Nejlepší skifař světa vyhrál tuto anketu popáté v řadě a poosmé v kariéře. O vítězi nebylo už před vyhlášením téměř pochyb. Ondřej Synek v loňském roce překonal zdravotní potíže a popáté vyhrál titul mistra světa. Počtvrté se také stal mistrem Evropy na skifu. Trenérem roku byl zvolen Milan Doleček starší, jenž stojí za úspěchy veslaře Dukly Praha.

Skvělá sezóna se podařila i ženskému dvojskifu. Rok po olympiádě v Riu vybojovala Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na domácí vodě v Račicích titul mistryň Evropy. Na MS v americké Sarasotě děvčata vylepšila své světové maximum vítězstvím ve finále B a celkově 7. místem. V anketě veslař roku za to byly svěřenkyně trenéra Lukše zaslouženě odměněny druhý místem. Třetí nejlepší česká posádka roku také závodí na dvojskifu. Nově složená dvojice Miroslav Vraštil jr. a Jiří Šimánek obsadila na MS i ME shodně sedmá místa. Tato posádka předvedla v průběhu celé sezóny svůj potenciál v jediné olympijské disciplíně lehkých vah směrem k Tokiu 2020.

Mezi seniory uspěli závodníci z malých posádek, v juniorských kategoriích byli úspěšnější naopak ti, kteří závodí ve větších disciplínách. Osmiveslice juniorek obhájila v Litvě pod taktovkou trenérky Ivy Uhlové pozici nejlepší osmy na světě, a proto byla také zvolena nejlepší českou juniorskou posádkou roku. Na juniorském ME dojela osma v trochu pozměněné sestavě druhá. Pro ocenění si přišly Linda Skálová, Marie Štefková, Kateřina Hartmanová, Anna-Marie Macková, Zuzana Metlická, Veronika Kiacová, Josefína Lázničková, Valentýna Kolářová a kormidelnice Sofie Šumanová.

Na druhém místě byla vyhlášena párová čtyřka juniorek Valentýna Solařová, Barbora Mátlová, Michala Pospíšilová a Tereza Businská. Tato čtveřice děvčat dojela na JME v Krefeldu těsně za medailí na čtvrtém místě a na světovém šampionátu skončila sedmá. Podobně se vedlo také párovce juniorů. V evropské konkurenci dojeli chlapci čtvrtí, v té světové osmí. Ocenění pro třetí nejlepší juniorskou posádku roku přebrali Václav Kunčák, Gabriel Mahler, Adam Kulhánek a Marek Řehořek.

Oceněny byly také tři nejlepší kluby v bodování Českého poháru. V pořadí ČVK Praha, VK Slavia Praha a na třetím místě SK HAMR – veslování.   

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Ondřej Synek opět zvolen nejlepším českým veslařem roku ČR

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne



         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352