Ondřej Synek se pokusí získat vysněné olympijské zlato na dvojskifu s Jakubem Podrazilem

11.3.2020

📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla
📷 Ivana Roháčková/ASC Dukla

Spekulace, které se od poloviny ledna nesly po českých březích, se dnes naplnily. Dva nejlepší čeští veslaři na tiskové konferenci oznámili svůj plán do olympijského roku. Trojnásobný olympijský medailista Ondřej Synek spojí své síly s Jakubem Podrazilem a na dvojskifu se společně pokusí kvalifikovat na Olympijské hry 2020. Jejich cílem však není pouze účast v Tokiu! „„Je to pro mě taková odměna. Rád bych Ondrovi pomohl, aby taky konečně vyhrál! Olympiádu teda myslím,“ poodhalil mladší z dvojice, kam míří ambice nově složené posádky.

„Přemýšlel jsem nad tím již v minulé sezóně. Jakub je na tom výborně technicky i fyzicky, což předvedl na lednovém mistrovství Evropy na trenažéru. Věřím, že budeme dostatečně rychlí, abychom jeli na olympiádě o medaili. Je to pro mě nový impuls,“ přiznal Ondřej Synek, že o této variantě přemýšlel již dříve. Lednový konec kariéry Lukáše Helešice, který poslední čtyři roky jezdil s Jakubem Podrazilem dvojku bez kormidelníka, dal impuls k realizaci tohoto nápadu.

„V pondělí po halovém ME v Praze přišel Luky, že končí. A v úterý Ondra s tím, abychom zkusili dvojskifa. Na světě není moc lepších veslařů než on, je to pro mě životní příležitost“ dodal dvojnásobný účastník olympijských her s tím, že si po 10 letech s jedním veslem bude muset zvyknout na dvě. Ale to nebude takový problém, jelikož v juniorech jezdil na skifu. V letošním roce již absolvoval dvoutýdenní soustředění ve španělské Seville, kde se rozjížděl právě na skifu. Pětinásobný mistr světa byl na vodě poprvé dnes.

V původním harmonogramu měli naplánovaný start v II. kole Světového poháru, které však bylo kvůli koronaviru zrušeno. V italském Varese si chtěli otestovat svoji rychlost v porovnání s ostatními posádkami. Záložní alternativou je účast na některé menší regatě ještě před olympijskou dokvalifikací, např. v Rotterdamu. „Myslím, že jsme ale oba natolik zkušení, že můžeme jet v Lucernu z vejkopu. Soupeři aspoň nebudou vědět, co od nás očekávat,“ připustil Ondřej Synek, že jednou z možností je také start na olympijské dokvalifikaci bez předchozího ostrého závodu.

„Letos je to pro mě poslední šance vybojovat vysněné zlato. A pro to udělám vše. Na dvojskifu cítím větší šanci než na skifu. Pokud však uvidíme, že nejsme dostatečně rychlí, abychom v Japonsku bojovali o nejvyšší pozice, budu v sezóně dál pokračovat na skifu,“ dodal Ondřej Synek, který se na dvojskif vrací po dlouhých 16 letech. „Pokud by to nevyšlo na dvojskifu, pomůžu Ondrovi ke splnění jeho zlatého snu jako sparingpartner,“ je Jakub připraven i na tuto variantu, na kterou snad však nedojde.   

Termín závěrečné olympijské kvalifikace, která by se jako již tradičně měla konat v švýcarském Lucernu, je 17. – 19. května 2020.

Ve fotogalerii najdete album z tiskové konference. 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Ondřej Synek se pokusí získat vysněné olympijské zlato na dvojskifu s Jakubem Podrazilem

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352