Silná česká výprava startuje na Akademickém MS 2018 v Šanghaji

9.8.2018

Foto Antonín MaříkFoto Antonín Mařík
Foto Antonín Mařík
Foto Antonín MaříkFoto Antonín Mařík
Foto Antonín Mařík
Foto Antonín MaříkFoto Antonín Mařík
Foto Antonín Mařík

Kromě světového šampionátu v Račicích startují naši veslaři tento týden také na Akademickém MS v Šanghaji. Do daleké Číny se pod dohledem vedoucího výpravy a zároveň týmového fyzioterapeuta Antonína Maříka vypravilo celkem 8 českých posádek. Celkem 16 členů týmu se společně pokusí navázat na předchozí, velmi úspěšné AMS 2016 v Poznani, kde ČR obsadila v celkovém pořadí národů senzační 3. místo. Také tento rok je výprava velmi silná a očekávání veliké. Sestavu všech 13 veslařů si můžete prohlédnout zde.

Základ týmu tvoří účastníci MS do 23 let v Poznani. Nejzkušenějšími z celé výpravy jsou letošní čtyřnásobná mistryně ČR Lucie Žabová a také Jan Hájek, který bude startovat na dvojskifu lehkých vah společně s bývalým juniorským mistrem světa a Evropy Janem Fleissnerem.

Jako první vstoupí do tohoto šampionátu dvojka bez kormidelníka Matěj Mach – Martin Musil. Následovat je postupně budou všechny posádky reprezentující Českou republiku. Dvojskif žen Anna Žabová – Markéta Nedělová a skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová mají vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí účast ve finále jistou a absolvují pouze jízdu o nasazení do dráhy.

Kompletní startovní listiny i s časy závodů si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách AMS v Šanghaji. V Šanghaji je o šest hodin více než v ČR.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Akademická reprezentace ČR > AMS 2018 Shanghai > Silná česká výprava startuje na Akademickém MS 2018 v Šanghaji

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352