Osma juniorek do třetice všeho zlatého?

5.5.2018

Posadit nejlepší veslařky do osmy a pokusit se obhájit tituly mistryň světa z posledních dvou juniorských světových šampionátů? Nebo vsadit na párovou čtyřku či ještě menší disciplíny? Částečnou odpověď na tuto i jiné otázky poskytne nadcházející regata na olympijské dráze v Mnichově (5. a 6. května). Po kontrolních závodech v Račicích tam juniorská reprezentace vyráží vstříc první mezinárodní prověrce. Ústředního trenéra mládeže Víta Kučeru jsme vyzpovídali po víkendovém soustředění juniorského týmu v račickém areálu, kde společně s trenéry disciplín dolaďovali sestavy jednotlivých posádek.

Výkonnost juniorek prověřil na kontrolkách závod skifařek. O čem svědčí jejich vyrovnanost? Jde spíše o znak průměrnosti, nebo naopak vysoké výkonnosti široké špičky?

Osobně nepamatuju, aby jel finálový závod skifařek kilometr v jedné lajně. Nejsme na to zvyklí, ale těší nás to! Zároveň totiž víme, že úroveň celého finále A byla velmi vysoká. Na podobné výkonnostní úrovni jsou další dvě skifařky z finále B. Jeho vítězka, Maruška Štefková, vypadla trochu nezkušeností. V porovnání se skifaři a dvojkami juniorů bylo finále skifařek na nejvyšší úrovní – od prvního až do šestého místa. V tuto chvíli máme sedm až osm špičkových juniorek a další velmi kvalitní závodnice.

Suverénní vítězství Gabriela Mahlera na skifu vás nepotěšilo? Zdá se, že českému veslování roste silná individualita.

To ano, ale osmnáct vteřin mezi prvním a třetím je obrovský rozdíl. Pokud se podíváme na procentuální srovnání časů, a to musíme vždycky s rezervou, patří Gabriel svým výkonem mezi druhé a třetí místo skifařek. Druhý z kontrolek skifařů Václav Baldrián je, dejme tomu, na podobné úrovni jako nejlepší dvojka. Další odstupy napovídají, že u juniorů máme rezervy. Všechno ale ukáží výsledky v sezoně. Jsme teprve na začátku. V Račicích jsme složili posádky pro dvoudenní regatu v Mnichově. Ta nám dává možnost vyzkoušet různá složení.

Pokračování článku na rowingracice.com. Celý rozhovor s Vítem Kučerou si můžete přečíst na této stránce.

Text: Manfred Strnad 

 

Vylosování 1. mezinárodní juniorské regaty v Mnichově zde:  http://www.regatta.de/

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > Osma juniorek do třetice všeho zlatého?
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352