Osma juniorek do třetice všeho zlatého?

5.5.2018

Posadit nejlepší veslařky do osmy a pokusit se obhájit tituly mistryň světa z posledních dvou juniorských světových šampionátů? Nebo vsadit na párovou čtyřku či ještě menší disciplíny? Částečnou odpověď na tuto i jiné otázky poskytne nadcházející regata na olympijské dráze v Mnichově (5. a 6. května). Po kontrolních závodech v Račicích tam juniorská reprezentace vyráží vstříc první mezinárodní prověrce. Ústředního trenéra mládeže Víta Kučeru jsme vyzpovídali po víkendovém soustředění juniorského týmu v račickém areálu, kde společně s trenéry disciplín dolaďovali sestavy jednotlivých posádek.

Výkonnost juniorek prověřil na kontrolkách závod skifařek. O čem svědčí jejich vyrovnanost? Jde spíše o znak průměrnosti, nebo naopak vysoké výkonnosti široké špičky?

Osobně nepamatuju, aby jel finálový závod skifařek kilometr v jedné lajně. Nejsme na to zvyklí, ale těší nás to! Zároveň totiž víme, že úroveň celého finále A byla velmi vysoká. Na podobné výkonnostní úrovni jsou další dvě skifařky z finále B. Jeho vítězka, Maruška Štefková, vypadla trochu nezkušeností. V porovnání se skifaři a dvojkami juniorů bylo finále skifařek na nejvyšší úrovní – od prvního až do šestého místa. V tuto chvíli máme sedm až osm špičkových juniorek a další velmi kvalitní závodnice.

Suverénní vítězství Gabriela Mahlera na skifu vás nepotěšilo? Zdá se, že českému veslování roste silná individualita.

To ano, ale osmnáct vteřin mezi prvním a třetím je obrovský rozdíl. Pokud se podíváme na procentuální srovnání časů, a to musíme vždycky s rezervou, patří Gabriel svým výkonem mezi druhé a třetí místo skifařek. Druhý z kontrolek skifařů Václav Baldrián je, dejme tomu, na podobné úrovni jako nejlepší dvojka. Další odstupy napovídají, že u juniorů máme rezervy. Všechno ale ukáží výsledky v sezoně. Jsme teprve na začátku. V Račicích jsme složili posádky pro dvoudenní regatu v Mnichově. Ta nám dává možnost vyzkoušet různá složení.

Pokračování článku na rowingracice.com. Celý rozhovor s Vítem Kučerou si můžete přečíst na této stránce.

Text: Manfred Strnad 

 

Vylosování 1. mezinárodní juniorské regaty v Mnichově zde:  http://www.regatta.de/

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Osma juniorek do třetice všeho zlatého?

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352