Paráda! Dalších pět zlatých vezou junioři z Mnichova

6.5.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Ilona SklenářováFoto Ilona Sklenářová
Foto Ilona Sklenářová

Druhý den mezinárodní juniorské regaty v Mnichově se českým veslařům dařilo ještě mnohem lépe než v sobotu. Hned pět lodí si dojelo pro zlatou medaili a i další útočily na nejvyšší příčky.

Oproti sobotě zůstal v párové čtyřce jen Tomáš Zobal. Doplnili jej loňští medailisté z mistrovství světa juniorů Jan Vacek s Jakubem Kynclem a vítěz kontrolních závodů Marek Diblík. A této sestavě se dařilo nadmíru dobře. Kluci si s jistotou pohlídali postup z ranní rozjížďky, ve které se spokojili s druhým místem. Do finále však šli s jediným cílem, vyhrát! A to se jim po velkém boji podařilo! Jednu z domácích posádek udolali o pouhých 0,31 s a mohli slavit hřejivý pocit vítězství.

V průběhu dne zvítězily ještě další čtyři české posádky v dělených závodech. Zlatou medailovou smršť spustily jako první juniorky na dvojskifu. Marie Štefková s Nikolou Kropáčkovou porazily reprezentantky Švýcarska a Polska a zaslouženě si dojely pro svoji odměnu. Také klukům na dvojskifu se podařilo napodobit své kolegyně a svoji jízdu vyhrát. O toto vítězství se postarali Albert Čekal společně s Vojtou Votrubou. S britským a polským výběrem si museli poradit chlapci startující na čtyřce bez kormidelníka. S tímto úkolem se sestava Viktor Wallisch, Jan Chlebovský, Roman Kaňa, Sofian Hamidouche hravě vypořádala a přidala další triumf do české sbírky. Poslední zlatý úspěch patřil dvojce bez kormidelnice. Eliška Podrazilová s Aničkou Šantrůčkovou si lehce poradily se všemi domácími a britskými soupeřkami, díky čemuž si dojely s téměř 15s náskokem pro druhé vítězství na mnichovské regatě.  

Také dalším posádkám se během nedělního programu dařilo dobře. Ondřej Sklenář dojel druhý v jednom z dělených závodů skifů před Kryštofem Cackem z ČVK Brno. Na třetím místě skončila dvojka bez kormidelníka Matyáš Vostatek/Mikuláš Vybíral. Čtvrtá místa vezou domů párová čtyřka Simona Pašková, Zuzana Štěpánková, Barbora Mátlová a Barbora Podrazilová z rozjížďkového závodu i osma juniorek Vanda Nejedlová, Valentýna Klimková, Nella Martincová, Simona Kohoutová, Veronika Skružná, Emma Benýšková, Veronika Činková, Magdaléna Kindlová s kormidelníkem Vilémem Vítkem z děleného závodu.  

Všechny výsledky pohromadě najdete na této stránce

Velkou fotogalerii z nedělního programu od Ilony Sklenářové najdete zde

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Paráda! Dalších pět zlatých vezou junioři z Mnichova

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352