Veleúspěšná sobota pardubické mládeže: kompletní sbírka medailí z ME a tři české tituly k tomu

13.1.2020

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Nejen seniorští veslaři bojovali o medaile na sobotním Mistrovství Evropy 2020 ve veslování na trenažéru. Nejpočetněji zastoupenými kategoriemi byly juniorské a dorostenecké závody na 2000m. A v zahraniční konkurenci se neztratili ani mladí závodníci z naší země!

Dorostenci v kategorii U17 na stupně vítězů žádného soupeře z cizí země nepustili.  Pro vítězství v závodě European Open si dojel Tomáš Panchártek. Pardubický talent tak kromě evropské medaile vybojoval také dorostenecký titul mistra ČR před Kryštofem Janáčem z ČVK Praha. Obě bronzové medaile patří Samuelu Krejčířovi z Vajgaru Jindřichův Hradec. Skvělý závod českých mladíků podtrhl fakt, že se nejrychlejší zahraniční účastník musel spokojit až se 14. místem.

Také v závodě dorostenek se české veslování dočkalo medailového úspěchu! Necelých 10 sekund ztratila na vítěznou Švýcarku Linu Kühn Lucie Rabová. Veslařka VK Smíchov tak k bronzu v European Open přidala i zlatou medaili pro mistryni ČR. Na druhé a třetí místo s přehledem odsunula Andreu Svobodovou z VK Bohemians a Veroniku Zámostnou z SK Hamr, které se v celkovém pořadí seřadily na čtvrtém a pátém místě.

V závodech U19 si čeští zástupci vyjeli po jedné medaili. Obě putují do ČVK Pardubice. Tomáš Pustějovský stříbrem a Magdalena Novotná bronzem tím navíc zkompletovali medailovou sbírku východočeského oddílu z European Open. ČVK Pardubice se navíc mohou pyšnit třemi českými mistrovskými tituly ze čtyř možných v mládežnických kategoriích, co je skvělá vizitka! Tomáš domácí titul vybojoval s téměř 6s náskokem před Janem Chlebovským ze Slavie Praha, který dojel celkově čtvrtý. Bronzovou medaili z mistrovství ČR skvělým finišem urval pátý Matouš Bělohlávek z Litoměřic. Závod juniorů byl s 62 účastníky nejpočetněji obsazenou disciplínou celého ME.

S Magdalenou Novotnou si pro české medaile došly Alžběta Zavadilová z Lysé nad Labem a Simona Kohoutová z Třeboně, které dojely na čtvrtém a pátém místě v celkovém pořadí.  

Komletní výsledkový servis najdete zde.

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > MEZINÁRODNÍ ZÁVODY VE VESLOVÁNÍ NA TRENAŽÉRU > Mistrovství Evropy 2020, Praha > Veleúspěšná sobota pardubické mládeže: kompletní sbírka medailí z ME a tři české tituly k tomu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352