Párová čtyřka lehkých vah už je ve finále, dvojskify v semifinále

12.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Skvělý den prožili čeští veslaři na Mistrovství světa 2018 v Plovdivu. Dvě lodě se probojovali do semifinále, párová čtyřka lehkých vah si už dokonce zajistila účast ve finále, které se pojede v pátek.

Úspěšný den odstartovali právě lehkáči n párovce. Stříbrní medailisté z ME v Glasgow Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Cincibuch potřebovali k postupu do finále porazit minimálně dvě lodě. Veslaři Dukly Praha vstoupili do opravné jízdy velmi dobře. Po první čtvrtině trati se drželi na vedoucí pozici, o kterou sice v další fázi závodu díky rychlejším Dánům přišli. Cílem však projeli na potřebném druhém místě před Maďary a Španěly. Na třetí nepostupové místo měli k dobru 2,38s.

Výborně na jejich úspěch navázala také děvčata na dvojskifu. Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou zvládly opravnou jízdu ještě lépe než lehkáči. Ze třetího místa se pomalu propracovali až na první pozici. Skvělým finišem odsunuly na druhou příčku celý závod vedoucí Němky. Veslařky Slavie Praha však musely kromě výborného výkonu ukázat také velmi silné nervy, jelikož první čtyři lodě dojely v rozmezí 1.12s. Malé zaváhání je mohlo poslat do finále C. Trpělivým výkonem však Lenka s Kristýnou vybojovaly vítězství o 0,23s a tím i lepší nasazení do pátečního semifinále.

Parádní jízdu českého týmu báječně završil dvojskif lehkých vah. Jiří Šimánek společně s Miroslavem Vraštilem dávají postupně zapomenout na ne úplně povedené předchozí závody. Ve čtvrtfinále dokonale využili výhodnější dráhy, k čemuž přidali dobrou formu a v protivětru si dojeli pro vítězství před loděmi Japonska a Polska. Ze čtyř čtvrtfinálových jízd lehkých dvojskifů postoupila do semifinále pouze jediná loď, která jela v jiné dráze než 4, 5 a 6.

Po tomto závodě byl dnešní program kvůli bouřce o 20 minut posunut. Následně FISA rozhodla o ukončení závodů vzhledem k neregulérním podmínkám. Ondřej Synek a dvojka bez kormidelníka Helešic – Podrazil si tak budou muset na svá čtvrtfinále počkat minimálně do zítra.

Kompletní výsledky jsou na stránkách world rowing.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Párová čtyřka lehkých vah už je ve finále, dvojskify v semifinále
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352