Párová čtyřka lehkých vah stříbrná na ME v Glasgow

4.8.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto František PiškuleFoto František Piškule
Foto František Piškule
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Hned první finálový závod na Mistrovství Evropy 2018 v Glasgow přinesl české výpravě medaili. Milanu Viktorovi, Janu Vetešníkovi a Jiřímu Kopáčovi se podařilo vylepšit loňské třetí místo z Račic. Letos ve Skotsku však změnili disciplínu z nepárové čtyřky na párovou a do party přibrali teprve dvacetiletého Jana Cincibucha. Bývalý juniorský mistr světa i Evropy jim finálový závod skvěle odstrokoval. Veslaři pražské Dukly po včerejším čtvrtém místě v exhibiční jízdě dnes opět odstartovali závod v popředí startovního pole. Za polovinou trati se posunuli ze třetí na druhou pozici a mířili za medailí. Ve třetí pětistovce získali rozhodující náskok, když se jim podařilo trochu ujet Rusům a Nizozemcům. Italská posádka na prvním místě jela svůj vlastní závod. O stříbrnou a bronzovou medaili však stále zuřil tvrdý boj, ze kterého nakonec vyšli nejlépe čeští reprezentanti. Posledních 500m zvládli mnohem lépe než včera a cílem projeli na skvělém druhém místě před Holanďany. Stříbrná medaile jim bude pěknou odměnou za parádní závod!  

Výsledky finále A párových čtyřek lehkých vah. 

Další dvě české lodě, které dnes startovaly ve finále, bohužel na medaili nedosáhly. Obhájkyně titulu z Račic Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou začaly boj o medaile dobře, postupem času jim však začaly docházet síly a první čtyři lodě nestačily. Přesto je páté místo v Evropě a první letošní finálová účast dobrým příslibem směrem k mistroství světa v Plovdivu. Ani čtyřce bez kormidelníka mužů se nepodařilo výrazněji promluvit do boje o medaile. Čtveřice pražské Dukly Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal projela celý závod na šestém místě. Už jen postup mezi finálovou šestici je však pro tuto posádku skvělým výsledkem.

Dvojskif lehkých vah bude stejně jako loni v Račicích bojovat o konečné umístění ve finále B. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem odstartovali závod výborně a v jeho polovině se drželi na druhém místě. Poté však nedokázali reagovat na útok soupeřů a cílem nakonec projeli jako šestí. Zítra je tak čeká boj o sedmé místo. Párová čtyřka žen, vedená olympijskou vítězkou z Londýna Mirkou Topinkovou, dojela ve finále B pátá a celkově tak obsadila 11. místo.   

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > ME 2018 - Glasgow > Novinky > Párová čtyřka lehkých vah stříbrná na ME v Glasgow
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352