Párová čtyřka musí jet v Pekingu opravu

10.8.2008 sportovninoviny.cz

Párová čtyřka musí jet v Pekingu opravu

Peking - Česká párová čtyřka skončila poslední v dnešní rozjížďce veslařského programu na olympijských hrách v Pekingu a místo postupu do semifinále musí do oprav. David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček mladší a Petr Vitásek od počátku jeli na chvostu pětičlenného startovního pole a po vypuštění závěru zaostali za postupovým třetím místem o 21 sekund.

 

"Závod měl obrovskou úroveň, což nás zaskočilo a nebyli jsme na to připraveni. Vítězní Australané dosáhli nejlepšího světového času historie a vytvořili i nový olympijský rekord," řekl ČTK trenér Přemysl Panuška. Dosavadní olympijské maximum přitom drželi právě Češi z her před čtyřmi lety v Aténách.

Přímý postup do semifinále si zajistily z této jízdy vedle Austrálie ještě Itálie a Rusko, před českou posádku se dostali i Estonci. Velký odstup zapříčinil i vypuštěný závěr. "Posledních 300 metrů už jsme to sbalili. Na to, abychom to dojeli, jsme neměli," přiznal Panuška.

Párová čtyřka obhajuje stříbrnou medaili z Atén, po nevydařené sezoně ale tentokrát mezi favority nepatří. Svěřenci trenéra Panušky chtěli tápání z posledních dvou let napravit a přáli si podle koučových slov v rozjížďce obsadit první nebo druhé místo, aby se neocitli v silněji obsazeném semifinále.

Místo toho je čeká boj o holý postup v úterní opravné jízdě. V té se představí i s upravenou lodí. "Budeme mít jiná vesla, se kterými jsme trénovali doma a podařilo se nám je sem dopravit. Věříme, že nám pomohou k lepšímu výkonu. Oprava ale bude hodně těžká," dodal Panuška.

Nedlouho po závodě české posádky byla regata přerušena, protože v bouřce a silném větru by závody nebyly regulérní. Rozhodla o tom federace FISA s tím, že odložené rozjížďky osmiveslic se uskuteční v pondělí.

převzato z www.sportovninoviny.cz ( ČTK)

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2008 > Párová čtyřka musí jet v Pekingu opravu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352