Párová čtyřka žen vybojovala v Plovdivu stříbro

22.7.2023

Simona Pašková, Eliška Podrazilová, Barbora Podrazilová a Alžběta Zavadilová vybojovaly na Mistrovství světa U23 v bulharském Plovdivu stříbrné medaile!

Holky si vítězstvím ve čtvrteční opravné jízdě zajistily místo v dnešním finále A. Po pátečním dni volna podaly skvělý výkon, od startu se držely na špici a nestačily pouze na dominantní Rumunky. Na bronzové pozici dojely Holanďanky.

„Je to naprosto úžasný, je nám sice blbě :-), ale jsme samozřejmě strašně šťastné,“ popsala své pocity těsně po závodu Eliška Podrazilová.

„Bylo to skvělý, napálily jsme to od začátku, pak nám trochu došlo, ale byly jsme schopné zase zrychlit, takže dobrý… Máme to!“ doplnila Elišku Simča Pašková, strokyně párové čtyřky.

„Pro mě to byla nejlepší dráhovka, co jsme kdy jely, hezky jsme se sešly. Myslím, že jsme si to docela pohlídaly,“ dodává Bětka Zavadilová.

„Holky mě velice mile překvapily, daly se dohromady a předvedly naprosto profesionální výkon. Veslovaly tak, jak se má, už to bylo „dospělé“ veslování. Výkon na začátku byl až trochu nad jejich síly, ale krásně reagovaly v celém závodě a v cíli to skvěle udržely. Hlavně si tohoto výkonu vážím proto, že holky měly „dospělý“ program, i když toto byl jejich vrchol sezóny, absolvovaly i světové poháry. Opravdu před nimi smekám a jsem na ně pyšný,“  zhodnotil vystoupení stříbrné posádky Josef Lukš.

Anna Šantrůčková si pohlídala svou semifinálovou jízdu, dojela druhá a zítra ji uvidíme bojovat o medaile ve finále A.
„Dnes už byl závod trochu lepší než rozjížďka, ale bojujeme s horkem, Aničce teplé počasí vadí, nestíháme chladit. Závod dojela téměř zkolabovaná, takže naším hlavním úkolem bude, dát jí na zítra zase do „provozuschopného stavu“, aby načerpala energii a zchladila se. Anička má hodně vysoký laktát, hodinu po závodě jsme naměřili přes 11 milimolů na litr krve, takže opravdu velká únava. Cíl je tedy, aby se zotavila a zítra zabojovala o medaile,“ uvedl k semifinále trenér Josef Lukš.

Párová čtyřka ve složení Michal Zindulka, Martin Ježek, Jan Čížek, Kryštof Janáč dojela v semifinále na 4. místě a zítra ji čeká finále B.
„Vše se od rána vyvíjelo jak mělo. Posádka vyzařovala zdravou chuť závodit, těšili se a přitom byli parádně koncentrovaní. Závod jsme začali dobře a do jeho poloviny byl projev, pojetí, ale i pořadí dle plánu. Povedlo se nám také odhadnout, pro taktiku závodu, že bude potřeba nastoupit na metě 750m do cíle, že tam to bude zlomové. Bylo, bohužel v náš neprospěch. Nedokázali jsme, ve snaze zvýšit rychlost lodě, uhlídat efektivitu a tolik slibné pojetí z první poloviny se nám úplně rozsypalo. Přesně tak, jak se nám to stalo i na domácím šampionátu. V teplotách nad 35°C, které tu jsou na denním pořádku se pak všechny takové chyby šíleně umocní. Teď se musíme v první řadě zchladit, dobře vzniklou únavu vysportovat a připravit se na zítřejší boj o 7. místo. Číňan na nás bude mít chuť tím, že nás dnes v konci dojel a Poláci to budou chtít, stejně jako my, zakončit lepším výkonem než byl v dnešním semifinále,“ zhodnotil závod párové čtyřky mužů trenér Jan Navrátil.

Anna Drnková na skifu lehkých vah dojela v semifinále na pátém místě a zítra bude také startovat ve finále B. „Anička je mladá lehkovážná veslařka, která sem přijela sbírat zkušenosti, a to se zatím dost dobře daří. Chtěli bychom, aby ve finále B, dvě, tři závodnice předjela a myslím si, že na to má,“ uvedl k semifinále Anny Drnkové trenér Josef Lukš.

Moc gratulujeme!!!

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Párová čtyřka žen vybojovala v Plovdivu stříbro

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352