Pět českých lodí zabojuje o finále v I. kole SP v Bělehradě

2.6.2018

Foto World RowingFoto World Rowing
Foto World Rowing

Pět českých lodí má dnes šanci postoupit do finále I. kola světového poháru. Dvojka bez kormidelníka a dvojskif mužů lehkých vah postoupily do semifinále přímo z rozjížďky. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem svoji jízdu vyhráli a zajistili si tím pro semifinále výhodnou prostřední dráhu. Lehkáči Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek postoupili z druhého místa také přímo.

Oba skifaři měli cestu mezi nejlepších 12 trochu komplikovanější. Ondřej Synek musel po vítězství v rozjížďce absolvovat vzhledem k velkému počtu přihlášených závodníků i čtvrtfinále. I z něj dokázal postoupit do dalších bojů, tentokrát mu stačilo třetí místo. Kristýna Fleissnerová sice dojela ve svém premiérovém závodě na skifu ve SP čtvrtá, v opravné jízdě si však své místo v semifinále s přehledem pohlídala, když se celý závod držela na postupové druhé příčce.

Párová čtyřka už jedno finále má jisté. V lehkých vahách se od 15:47 utká o vítězství s maďarskou posádkou. Ještě předtím si však čtveřice Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Cincibuch může vybojovat i účast ve finále mezi těžkými párovými čtyřkami. V opravné jízdě k tomu potřebují skončit nejhůře druzí.

Zbylým dvěma posádkám bohužel postup do semifinále unikl. Skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová a čtyřka bez kormidelníka Petr Melichar, Jan Pilc, Jan Potůček, Matyáš Klang si mohou spravit chuť v dnešním finále C.

Kompletní program najdete zde.

 

9:50……LW1x finále C (KOR, SWE, MEX)

10:15….M4- finále C (ESP, POL, NED4, CRO)

 

11:28….M2- semifinále (GER2, NED1, CRO, ESP, RUS)

12:16….W1x semifinále (DEN, GBR, IRL, USA, GRE)

12:28….M1x semifinále (SWE, DEN, RUS, NOR, GER)

12:58….LM2x semifinále (POR, IRL, POL, BEL, GBR)

13:10….M4x- opravná jízda (HUN, EST, NOR, RUS)

 

15:47….LM4x- FINÁLE (HUN)

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Pět českých lodí zabojuje o finále v I. kole SP v Bělehradě

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352