Pět medailí ze Záhřebu!

7.5.2023

Fantasticky si vedli naši reprezentanti na I. světovém poháru v Záhřebu. Domů vezou pět medailí!

Sérii medailových úspěchů načala už v sobotu Kristýna Neuhortová na skifu žen lehkých vah. Kristýna podala skvělý výkon a v čase 7:48,30 min. si dojela pro vítězství před závodnicemi z Holandska a Chorvatska.

“Se svým výkonem jsem spokojená. Závod byl obtížný jak po fyzické, tak zejména po psychické stránce, ale myslím, že jsem zde zvládla prodat svou aktuální výkonnost a medaile je k tomu velký bonus. Myslím, že jsem od loňské sezóny udělala krok dopředu, můžu na tom stavět a posunovat se dále v průběhu této sezóny,” komentovala svůj vítězný závod Kristýna.

V neděli dopoledne si skvěle vedly Radka Novotníková s Pavlínou Flamíkovou, pokračovaly v medailových žních a vybojovaly stříbrné medaile. O necelou vteřinu nestačily pouze na vítěznou loď Španělska.

Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem vstoupili v neděli chvíli po poledni do finále A dvojskifů lehkých vah a vedli si výborně. V cíli brali stříbro časem 06:21.56 min. Vyhrála loď Švýcarska, na stupních vítězů doplnili první dvě posádky Španělé.

Párová čtyřka ve složení Jan Potůček, Marek Diblík, Dalibor Neděla a Filip Zima  nastoupila na 1500 metrech dosud vedoucí ukrajinské lodi a zvítězila v čase 05:50.08. Ukrajinci dojeli druzí, třetí místo brala švýcarská posádka.

Poslední z českého týmu nastoupila do svého finále A Lenka Lukšová na skifu. Byl to závod jako řemen, napínavý a vyrovnaný. A Lenka si vedla skvěle, celý závod bojovala o čelo startovního pole, v cíli byla třetí v čase 07:37.43.

Dvě zlaté, dvě stříbrné a jedna bronzová medaile! K tomu  šesté místo dvojskifu žen ve složení Markéta Nedělová, Alce Prokešová a  čtrnácté místo Tomáše Šišmy na skifu.

Bilance našich reprezentantů ze Záhřebu je fantastická. A my si přejeme, aby na ni navázali i v dalších závodech předolympijské sezóny.

Rekace našich medailistů s okomentováním jejich závodů přineseme co nejdřív.