Po Třeboni se na trenažérech veslovalo v Roudnici nad Labem

3.2.2023

Ve středu 1. února se v Roudnici nad Labem v místním gymnáziu konala další akce projektu Česko vesluje. Podřipsko vesluje 2023  přilákalo přes 200 žáků základních škol a středoškoláků ze sedmi škol z Roudnice nad Labem, Štětí a Straškova. Studenti poměřili své síly ve štafetových závodech na 4x1minutu.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Ing. Jana Schillera.

„Navázali jsme na závody v Třeboni z konce ledna a opět jsme se přesvědčili, že jdeme v propagaci veslování správným směrem. Především v regionech, kde je možnost začít s veslováním i na vodě je to skvělá příležitost přivést děti k našemu sportu. Atmosféra byla elektrizující, studenti se hodně bavili a byli jsme svědky skvělých výkonů,“ zhodnotila akci Jitka Tollarová, která měla celou organici na starosti.

Vítězství v kategorii základních škol si odvezli žáci Základní školy Ostrovní, kategorii středních škol vyhráli domáci závodníci z Gymnázia Roudnice nad Labem.

„Při dalších závodech rozveslujeme, 3. března, Uherské Hradiště,“ uzavírá s úsměvem Tollarová.

„Ústecký kraj hrdě podporuje Česko vesluje, protože to je aktivita, která se dokázala rozšířit do spousty škol i mezi integrované záchranné složky. Velkou výhodou je to, že je soutěž dobře měřitelná a tím pádem spravedlivá. Organizátoři přivezou vybavení přímo na místo a tak stačí mít opravdu jen chuť se zapojit. Veslování na trenažéru je nejenom sportovním výkonem, ale upevňuje týmovou spolupráci a rozvíjí strategické myšlení. Nepřestávají mě překvapovat inovátorská řešení výměny závodníků, kdy na vyskočení a naskočení dalšího člena týmu spolupracují všichni okolo,“ dodala předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Ústeckého kraje Mgr. Zdenka Vachková 

-red-

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Po Třeboni se na trenažérech veslovalo v Roudnici nad Labem

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352