Jak vidí posádky startující v I. kole SP 2021 v Záhřebu ústřední trenér ČVS, Jakub Makovička?

26.4.2021

Jan Cincibuch s Jakubem Podrazilem na SlapechJan Cincibuch s Jakubem Podrazilem na Slapech
Jan Cincibuch s Jakubem Podrazilem na Slapech
Soubor:
seznamprihlasenychposadek.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
514kB

V I. kole Světového poháru 2021, které se bude konat od pátku 30. dubna do neděle 2. května v chorvatském Záhřebu, se představí sedm našich posádek. Nemám žádná přehnaná očekávání – ta se nevyplácí ani v osobním, natož ve sportovním životě. Dovolte mi proto jen krátký a stručný pohled na naše posádky.

Skif mužů – Ondřej SYNEK

Návrat zpátky na skif by pro Ondřeje neměl být problém, v zimní přípravě neudělal žádnou změnu, fyzická forma by měla vygradovat na OH v Tokiu. Na dvojskifu strávil společně s Jakubem Podrazilem „pouze čtyři týdny“ a na jeho skifařskou formu by to nemělo mít zásadní vliv. Možná nám všem, soupeřům a sám sobě bude chtít dokázat, že je stále skifařskou špičkou. Těším se na jeho závody. Trenér: Milan Doleček, Dukla Praha

Dvojskif ženLenka ANTOŠOVÁ, Kristýna FLEISSNEROVÁ

Pro Kristýnu s Lenkou letošní první start na mezinárodním poli. Jejich trenér Josef Lukš umí načasovat formu na vrcholnou akci. Nemají zrovna široké startovní pole, ale to nic nemění na tom, že soupeře mají kvalitní a určitě si dobře zazávodí.

Trenér: Josef Lukš, Victoria VSC

Dvojka bez kormidelníka žen – Anna ŠATRŮČKOVÁ, Pavlína FLAMÍKOVÁ

Pro Pavlínu s Aničkou to bude další ostrý start na mezinárodním poli. Také nemají široké startovní pole, ale své soupeřky si určitě najdou. Jejich forma by měla vygradovat na závěrečné kvalifikaci v Lucernu. Soupeřkami jim budou hlavně nekvalifikované lodě Francie a Chorvatska.                    

Trenér: Tomáš Kacovský, Olymp Praha, Victoria VSC

Dvojskif žen lehkých vah – Kristýna NEUHORTOVÁ, Veronika ČINKOVÁ

Kristýna s Veronikou se společně poprvé ukázaly minulý víkend v Račicích. Uvidíme, jak se jim bude dařit v mezinárodní konkurenci. Z dlouhodobého hlediska naší reprezentace nám lehký dvojskif žen jako disciplína nejde, je to pro nás „začarovaná disciplína“. Věřím v dlouhodobější práci. Zkušenost Kristýny a dravost Veroniky by měla fungovat.

Trenér: Tomáš Kacovský, Olymp Praha

Dvojskif mužů – Jakub PODRAZIL, Jan CINCIBUCH

Pro Honzu s Kubou nová role, čistá hlava, žádné očekávání, jen radost. Na tréninku to vypadá dobře. Těším se na jejich výkony. Mají kolem dvaceti soupeřů, takže si určitě dobře zazávodí. Uvidíme, jak si kluci obstojí proti nekvalifikovaným posádkám na OH.

Trenér: Michal Vabroušek, Dukla Praha

Čtyřka bez kormidelníka mužů – Jan HÁJEK, Štěpán KELLER, Matěj MACH, Vilém PACHMAN

Tato posádka vznikla nedávno. Stejně jako dvojskif žen LV se poprvé představila minulý víkend na nominačním závodě v Račicích. Bude mě zajímat odstup od nenominovaných posádek na OH (Francie, Chorvatsko). Svou premiéru na SP si odbude nejen posádka, ale i jejich trenérka Iva Uhlová.

Trenér: Iva Uhlová, Dukla Praha, SK Hamr

Párová čtyřka mužů – Jan FLEISSNER, Jan POTŮČEK, Tomáš ŠIŠMA, Filip ZIMA

Kluci si zapíší další mezinárodní start, je to jejich premiéra na SP. Zajímat nás bude odstup od nekvalifikovaných posádek na OH (Rakousko, Estonsko, Francie a USA). Jejich forma by měla gradovat na finální kvalifikaci na OH v Lucernu.

Trenér: Jan Navrátil, Dukla Praha

Jakub Makovička

Ústřední trenér ČVS

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Jak vidí posádky startující v I. kole SP 2021 v Záhřebu ústřední trenér ČVS, Jakub Makovička?

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352