Proběhla koordinační porada k sezóně 2023 Labské akademie veslování

20.1.2023

19. ledna 2023 proběhla v Labe aréně ve Štětí koordinační porada k sezóně 2023 Labské akademie veslování.

Labská akademie veslování má za cíl zlepšení podmínek přípravy veslařské talentované mládeže Ústeckého kraje. Vytvořit pro sportovce takové podmínky, aby ve veslování vydrželi co nejdéle, dát možnost talentované mládeži trénovat s odborníky, rozvíjet jejich potenciál a vychovat z nich úspěšné veslaře. 

Do Labské akademie veslování jsou zapojeny veslařské kluby z Děčína, Litoměřic, Loun, Štětí, Roudnice nad Labem a Ústí nad Labem.

Ve Štětí se sešli trenéři z Ústeckého kraje a hlavní organizátoři akademie. Cílem porady bylo naplánování harmonogramu nové sezóny, termínů soustředění a tréninků a také možné účasti akademiků na některých zahraničních regatách. 

Při ohlédnutí se za 1. ročníkem přišly nápady k lepšímu průběhu akademie z obou stran, jak od organizátorů, tak i od přítomných trenérů. Byla představena koncepce výběru akademiků z talentovaných veslařů Ústeckého kraje.

„Koncept Labské akademie se mi velice líbí. Je dobré, že si mladí veslaři mohou vyzkoušet také jiný způsob tréninku, ještě k tomu s profesionály. Je tady důležitá myšlenka, udržet děti a mládež u veslování co nejdéle. Ještě je to super motivace, potkává se a trénuje spolu mládež stejné kategorie z jiných klubů, jezdí spolu na soustředění a tím se podporují meziklubové vztahy,“ říká o akademii Radka Kindlová, trenérka děvčat z VK Slavoj Litoměřice.

„Už teď víme, že nás bude čekat opravdu hodně nabitý rok“, dodal za organizátory Michal Kurfirst.

-red-
Zdroj: Tereza Krejzová

Redakce ČVS nabízí prostor pro propagaci projektů, které podporují rozvoj veslování.
Pokud máte podobné projekty či programy, pošlete nám informace, rádi je zveřejníme.

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Proběhla koordinační porada k sezóně 2023 Labské akademie veslování

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352