První den v Plovdivu přinesl tři postupy a dvě opravky

10.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto World RowingFoto World Rowing
Foto World Rowing
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Nedělními rozjížďkami nejlépe z českých veslařů proplul podle očekávání Ondřej Synek. Obhájce titulu se hned v první čtvrtině závodu usadil v čele startovního pole a jeho odstup před soupeři postupně narůstal. V polovině trati si skifař Dukly Praha vypracoval už 3s náskok. Ondřej však nenechal nic náhodě a i v druhé půlce svým protivníkům ujížděl. Cílem projel suverénně na prvním místě a zajistil si tak přímý postup do středečního čtvrtfinále. Druhý Bendeguz Petervari-Molnar z Maďarska finišoval s mankem 6,6s.

Také dalším svěřencům trenéra Milana Dolečka se podařilo postoupit rovnou do čtvrtfinále. Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil obsadila při své premiéře v Plovdivu druhé místo. Vítězové celkového hodnocení světového poháru 2018 nestačili pouze na srbskou dvojici, za kterou dojeli o necelé 3s. Na páté, první nepostupové, místo Brazilců však měli pohodlný náskok téměř 6s. Stejně jako Ondřej Synek si tak před čtvrtfinále zajistili den volna navíc.

Třetí českou lodí, která úspěšně zaútočila na přímý postup z rozjížďky, byl dvojskif mužů lehkých vah. Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem dali zapomenout na nepříliš povedené mistrovství Evropy a od startu bojovali s nejlepšími. Ještě 500m před cílem se drželi na druhém místě za vedoucími Italy. V závěru sice nestačili na čínskou dvojici, které se výborně povedla druhá polovina trati, i třetí místo však bohatě stačilo na postup do středečního čtvrtfinále. Kluci si na své konto připsali také jeden cenný skalp, když až na šestém místě dojel olympijský vítěz a mistr světa i Evropy v této disciplíně Pierre Houin, který v Plovdivu obhajuje titul z roku 2017. Nutno dodat, že s jiným partnerem.

Stejně jako dvojskif LV se dařilo také čtyřce bez kormidelníka. V této disciplíně bohužel třetí místo na postup nestačilo. Čtveřice Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Tikal podlehla jen obhájcům titulu z Austrálie a Němcům. Přesto ji čeká úterní opravná jízda. Výkon posádky, která vznikla teprve v průběhu sezóny, však dává velké naděje do dalších bojů šampionátu.

Nadějný závod předvedla také ženská párová čtyřka. Loď posilněná o Lucii Žabovou, která usedla na pozici stroka, se celé 2km držela v kontaktu s postupovými místy. Nakonec na ni zbyla čtvrtá pozice za vítěznými Němkami, Britkami a Američankami. Posádka ve složení Alena Schejbalová, Helena Hlasová, Mirka Topinková, Lucie Žabová tak bude muset o své místo v semifinále zabojovat v úterní opravné jízdě.

Dnes čeká vstup do šampionátu zbylé dvě české lodě. Jako první se na kanále v Plovdivu ukáže párová čtyřka lehkých vah Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Cincibuch. Hned po nich dvojskif žen Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová.

Kompletní výsledky jsou zde.

Pondělní program českých posádek

LM4x H29:26 ESPITANORIRLCZE  1->FA, 2..->R
W2x H110:05 FRAPOLUSAGRECZE GBR1-2->SA/B, 3..->R

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > První den v Plovdivu přinesl tři postupy a dvě opravky
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352