První edukativní animace pro Mezinárodní veslařskou federaci vznikla ve Zlíně

22.1.2019

Development coaching video avatar © FISA Development coaching video avatar © FISA
Development coaching video avatar © FISA
Zuzana BahulováZuzana Bahulová
Zuzana Bahulová
Zuzka na mořiZuzka na moři
Zuzka na moři

Základy zlínských animovaných filmů jsou pevně spjaty s naučnými animacemi. Zuzana Bahulová byla produkčním a režisérem videa pro Mezinárodní veslařskou federaci (FISA), na kterém spolupracovala se svými spolužáky z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří působí ve studiu BareBear.

Tvorba 3D snímku „Essential Sculling Technique“ trvala rok a půl. Snímek je kombinací animace a simulace to proto, aby se docílilo co nejvěrohodnějšího pohybu během záběru veslařů. Stopáž snímku je 4 minuty.

Jak sama Zuzana říká, je to pro ni, jakožto bývalou veslařku a animátorku, splnění snu, kdy propojila dva své dlouholeté koníčky. V počátku musela sama investovat finance do prvních testů, nicméně risk se jí vyplatil. Už nyní Mezinárodní veslařská federace plánuje další využití avataru ve virtuální realitě na veslařském trenažéru.

Zuzana již mnoho let navrhuje kolekce oblečení pro zahraniční reprezentace. Do povědomí se zapsala dresy pro jamajské bobistky na XXIII. zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Dále se specializuje na edukativní animace. Její tvorba zahrnuje snímky o Ottu Wichterlem, Baťovi, i lobbistech. Mimo to v pozici umělecké ředitelky spoluzakládala Filmový uzel Zlín a je jednou z dramaturgyní na Zlín Film Festu. Obor animovaná tvorba vystudovala na Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde získala i doktorský titul a absolvovala mnoho zahraničních stáží.

Předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček kvituje názor Mezinárodní veslařské federace FISA, která tímto videem podporuje metodiku právě začínajících veslařů. Jak sama Zuzana říká: „Je nesmírným úspěchem, že právě v České Republice nastavujeme metodiku veslování a trenéři z celého světa musí jezdit za animátory do Zlína.“

Odkaz na animaci:

http://www.worldrowing.com/news/the-avatar-how-video-for-rowing-coaches

kontaktní osoba:

MgA. Zuzana Bahulová, Ph.D.

Webové stránky Zuzany Bahulové

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > První edukativní animace pro Mezinárodní veslařskou federaci vznikla ve Zlíně

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352