První oficiální mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru

18.12.2017

17. – 18. února 2018 se ve městě Alexandria ve Virginii uskuteční I. oficiální mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru. Světová veslařská federace se ve spolupráci s Concept2, USRowing a organizačním výborem Erg Sprints v Alexandrii rozhodla dát těmto závodům oficiální status. Velký podíl na této změně měl úspěch indoor veslování na Světových hrách 2017 v polské Vratislavi, kde startovali i tři čeští závodníci. Zároveň je tento krok obrazem obrovského nárůstu a rozvoje veslování ve vnitřních prostorách.

První závod na trenažéru se konal v roce 1982 a od té doby se každý rok jely stovky dalších po celém světě. Veslování na trenažéru už není jen tréninkový nástroj pro veslaře, ale je hojně využívané také ve fitness centrech, na rehabilitačních klinikách, školách, univerzitách a pro trénink CrossFitu.

Prezident FISA Jean-Christophe Rolland neskrýval spokojenost s tímto krokem: „Toto partnerství je navrhnuto k umístění indoor veslování tam, kde má být na mezinárodní sportovní mapě. Účast v závodech elitní a výkonnostní úrovně v posledních letech rychle stoupá a je čas dát tomuto sportu status oficiálního mistrovství světa.“

Peter Dreissigacker zdůraznil, že v Concept2, jehož je spoluzakladatelem, jsou nadšeni podporovat nový formát mistrovství. Vítá také stěhování šampionátu do různých míst, kde bude možné představit opravdu mezinárodní sport. Věří, že s podporou Světové veslařské federace se zúčastní nejlepší sportovci ze všech koutů světa.

https://ergsprints.com/

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > První oficiální mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352