Roudnice nad Labem – „Česko vesluje“ má nový rekord

3.2.2020

Rekordní počet účastníků v jednom dnu zaznamenal projekt Labe arény Ústeckého kraje „Česko vesluje“. Stalo se tak ve středu 29. ledna 2020 v tělocvičně Gymnázia Roudnice nad Labem za přítomnosti bývalého reprezentanta Lukáše Helešice. Štafetového veslařského klání na trenažérech Concept 2 se zúčastnilo celkem 254 soutěžících, z toho 192 ze základních škol a 62 ze středních. V kategorii základních škol nasbírala největší počet bodů základní škola Ostrovní Štětí, u středních to byla Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola Štětí.

„Žáci naší základní školy znají veslařské trenažéry velmi dobře i díky sportovním akcím, které pro nás Labe aréna Ústeckého kraje pravidelně pořádá. Jsem moc rád, že nasbírané zkušenosti dokázali zúročit i během závodů proti žákům ostatních škol. Po delší době jsme měli možnost poměřit síly i se školami mimo Štětí. O to více nás naše vítězství těší a motivuje k dalšímu tréninku,“ uvedl Pavel Novák, tělocvikář ze základní školy Ostrovní Štětí.

Lukáč Helešic, olympionik z Rio de Janeira, juniorský mistr světa na dvojce bez kormidelníka a vítěz Světového poháru ve veslování, se exhibičně rovněž zapojil do závodů. Ve dvou jízdách soutěžil v ujeté vzdálenosti na jednu minutu proti učitelům a následně i studentům. Překvapením byl zejména výsledek Matěje, studenta druhého ročníku gymnázia, který za vítěznými 368 metry Lukáše Helešice zaostal jen o 36 metrů.

„Uchvátila mě hlavně skvělá atmosféra. Překvapil mě počet dětí a škol, které se na závodech sešly a také to, že výkony všech dětí byly hodně vyrovnané. Dost mě bavilo, že se závodí ve čtyřčlenných týmech, všichni si fandí a vzájemně se podporují. Myslím si, že takový formát závodů je pro děti super,” vyzdvihl Lukáš Helešic.

„Byla vidět radost dětí z něčeho nového. Pro většinu z nich to byl pohyb, který nedělají každý den a vzájemně se až neuvěřitelně povzbuzovali. Takováto zábavná forma je podle mě ta správná cesta, jak přivést další děti ke sportu,” doplnil Jiří Řezníček, místostarosta Roudnice nad Labem.

„I když jsme se neumístili moc dobře, tak to bylo super. Podcenili jsme trénink předávky a na tom jsme ztráceli hodně času. Ale bylo skvělé, že tam byl Lukáš, který byl i na olympiádě, a se všemi

z nás si potřásl rukou a povídal si s námi. Také nám hodně fandil,” shrnul své zážitky Matěj Makovička, student primy z Gymnázia Roudnice nad Labem.

Projekt Labe arény „Česko vesluje“ vznikl v Ústeckém kraji, a to jako štafetové veslování pro žáky a studenty na trenažérech (Školní liga). Aktuální školní rok probíhá již čtvrtý ročník. Tato sportovní akce roste s každým rokem a z mateřského Ústeckého kraje se postupně rozšiřuje i do dalších krajů, například Libereckého nebo Středočeského kraje, ale i do Jihomoravského a Severomoravského kraje. Nově je cílem Labe arény, která „Česko vesluje“ organizuje, zapojit do veslařského sportu nejen školy z celé České republiky, ale hledat i nové talenty veslařského sportu. Celkově již stoupnul počet škol, které se do projektu „Česko vesluje“ zapojily, na 53, což představuje téměř pět tisíc dětí. V nejbližší době se „Česko vesluje“ chystá do Markvartic, Ústí nad Labem, Postoloprt a Litvínova.

Labe aréna Ústeckého kraje

 

Více informací na www.labearena.cz

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Českovesluje > Roudnice nad Labem – „Česko vesluje“ má nový rekord

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352