S velkou bolestí oznamujeme, že nás opustil Zdeněk Pecka

30.1.2024

Foto: archiv ČVSFoto: archiv ČVS
Foto: archiv ČVS
Foto: archiv ČVSFoto: archiv ČVS
Foto: archiv ČVS

S hlubokým zármutkem a těžkým srdcem oznamujeme, že nás opustil skvělý veslař a inspirativní sportovec, pan Zdeněk Pecka. Narodil se 6. února 1954 v Litoměřicích a v průběhu svého života se stal významnou postavou československého veslování. Jeho úmrtí představuje obrovskou ránu pro celou sportovní komunitu i pro ty, kteří měli tu čest Zdeňka znát osobně.

Zdeněk Pecka byl nejen reprezentantem Československa a olympionikem, ale také manželem výjimečné československé běžkyně na lyžích, Květy Jeriové. Jeho talent a oddanost sportu byly korunovány dvěma bronzovými medailemi z olympijských her – v párové čtyřce na Letních olympijských hrách v Montrealu 1976 a ve dvojskifu v Moskvě v roce 1980. Svého svěřence Václava Chalupu dovedl ke stříbrné medaili na OH v Barceloně a řdě dalších medailí na mistrovství světa. 

Zdeněk Pecka byl symbolem vytrvalosti, síly a sportovního ducha. Jeho výkony na vodě byly nejen demonstrací fyzické kondice, ale i mentální odolnosti a neochvějné touhy po vítězství. Mimo své sportovní úspěchy byl Zdeněk také milujícím manželem a otcem, jehož život mimo vodu byl stejně plodný jako ten na ní.

Jeho odchod zanechává v srdcích jeho blízkých, přátel a fanoušků nezapomenutelnou prázdnotu. Zdeněk Pecka bude vždy vzpomínán jako jeden z nejlepších veslařů, které naše země kdy měla, a jeho odkaz bude nadále žít v historii českého veslování.

V těchto těžkých chvílích vyjadřujeme nejhlubší soustrast rodině, přátelům a všem, kteří byli Zdeňkem nějakým způsobem ovlivněni. Ať odpočívá v pokoji – jeho památka bude v našich srdcích věčně živá.

Poslední rozloučení proběhne v úterý 6. února v 11.00 na Hradě v Litoměřicích.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > S velkou bolestí oznamujeme, že nás opustil Zdeněk Pecka

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352