Seniorská reprezentace vyrazí na první Světový pohár do Chorvatska

2.5.2023

Jaká je sestava seniorské reprezentace po KZ?

Nejlepší výkonnost prokázal lehkovážník Jirka Šimánek, ten vyhrál závod skifařů v Hoříně a celkově i KZ v Račicích. Pro nadcházející sezónu opět usedne do dvojskifu s Miroslavem Vraštilem. 

Ondřej Synek, sportovní ředitel ČVS, komentuje proběhlé kontrolní závody: „O třetím dubnovém víkendu se představili v Račicích možní adepti na pozice reprezentantů pro sezónu 2023. O výběru nerozhodoval pouze kontrolní závod, ale sledování přípravy během zimního období a příslušné testování všech závodníků.“

Sportovci, kteří měli ambice závodit o reprezentační místa byli povinni podstupovat během období listopad-březen silové testy, běh na 6 km, test na 6 km a 2 km na trenažéru.  

„Pro první světový pohár jsou nominováni závodníci, kteří prokázali výkonnost v kontrolním závodě a zároveň doložili výsledky průběžného testování v zimním období. Na základě těchto dvou skutečností jsme složili tým seniorské reprezentace pro nadcházející Světový pohár v Chorvatsku. Po tomto závodě je možné, že dojde k úpravám v posádkách, někteří veslaři jsou aktuálně v alternaci a budou startovat na skifu či v jiné posádce,“ doplňuje k výběru reprezentace Ondřej Synek. 

Na skifu žen lehkých vah bude startovat Kristýna Neuhortová, která kontrolní závody v celkovém součtu tří startů vyhrála. Skifařkou těžkých vah bude pro I. SP Lenka Lukšová, skifařem Tomáš Šišma. U Tomáše je možné, že se pro další závody objeví v mužské párové čtyřce. 

Dvojskif budou reprezentovat ženy ve složení Alice Prokešová, Markéta Nedělová. Po rekonvalescenci Veroniky Činkové se do dalších závodů vrátí Kristýna Neuhortová do dvojskifa žen lehkých vah. 

Kvalitní zimní příprava se odrazila i v kondici dvojky Pavlína Flamíková a Radka Novotníková, kdy tato loď zaznamenala úspěšnou loňskou sezónu. 

Do Chorvatska vyrazí otestovat své kvality párová čtyřka mužů ve složení  Filip Zima, Jan Potůček, Dalibor Neděla, Marek Diblík.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Seniorská reprezentace vyrazí na první Světový pohár do Chorvatska

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352