Skifařka i skifař ČR ve žlutém.

31.5.2004

Skifařka i skifař ČR ve žlutém.

 Na závodech SP v Mnichově zvítězil V.Chalupa, M.Knapková byla druhá a oba dva v posledním kole SP pojedou ve žlutém tílku vedoucího jezdce. Čtyřka párová mužů byla třetí a velké překvapení čtyřka bez mužů byla čtvrtá, když porazila ve finále posádku GBR s veslovodem M.Pinsentem. Čtvrtý byl také dvojskif O.Synek,M.Doleček.

1xm

Václav Chalupa získal skalp v podobě vítězství na mistrem světa O.Tuftem z Norska.

Dalším finalistou z loňského MS se závodů zúčastnil R.Kreibich z Rakouska. V Lucernu na třetím kole SP bude V.Chalupa startovat ve žlutém tílku vedoucího závodníka SP 2004.

1xž

Do Mnichova nepřijely M.Knapkové dvě ze tří největších soupeřek K.Stomporowski z GER a mistryně světa R.Neykova z BUL. Ve finále si to rozdala M.Knapková ze třetí z MS 2004  E.Karsten z BLR, která zvítězila o 3 sek před českou závodnicí. Ostatní skifařky do jejich souboje nezasáhly.  

4xm

Česká posádka se letos poprvé představila na mezinárodní scéně v nové sestavě, když P.Vitáska nahradil T.Karas. Posádka obsadila třetí místo za překvapením závodů posádkami EST a BLR, 7. a 11. posádkou z MS 2003. Za naší posádkou dále zůstaly renomované posádky POL, ITA. Mistři světa z GER dokonce startovali ve finále B.

4-m

O příjemné a velké překvapení se postarala nově sestavená posádka 4-m. K.Neffe,J.Makovička,P.Vitásek,J.Schindler,

která se přes opravné jízdy  probojovala do finále, kde skončila čtvrtá, za posádkou mistrů světa z CAN a třetí a šestou z MS 2003 posádkou GER a SLO. Za sebou nechala nově složenou posádku GBR s veslovodem M.Pinsentem. Česká posádka byla ve finále jedinou nekvalifikovanou na OH 2004 a má reálnou šanci se z regaty v Lucernu na OH 2004 ještě kvalifikovat. Pozor si však musí dát na posádky DEN, NED a FRA, které v Mnichově  nestartovaly, ale startovaly v Poznani a na posádku CRO, která v Mnichově nepostoupila do SF, ač měla stejný čas  jako naše posádka.

2xm

Posádka O.Synek, M.Doleček v podstatě zopakoval výkon z MS 2003, kde byla třetí. V Mnichově posádku porazily posádky ITA a FRA, jako v roce 2003, ale i nově složená posádka SLO /Spik, Cop/.

2xmlv

Posádka V.Maleček, M.Vabroušek skončila na 8.místě. Vzhledem k nominaci na OH je však situace velmi příznivá, neboť z nekvalifikujících států posádku v /nepřímém souboji/ porazila poze posádka BEL a GRE. Na OH ještě mohou postoupit čtyři posádky.

2xž

V Mnichově startovaly dvě české posádky, juniorky G.Vařeková, J.Antošová a ženy I.Neffeová,M.Migotová. Do semifinále z opravných jízd prošla pouze posádka žen. Ve finále B pak byla posádka pátá z pěti posádek, které nastoupily na start. Kvalifikaci na OH je nereálná a to vzhledem k tomu, že na OH mohou postoupit ještě 2 posádky a českou posádku buď porazily, nebo se dostaly v soutěži SP v Poznani a Mnichově dále posádky HUN,FRA,CHN,USA,UKR,BUL,NED,LTU,POL a BLR.

2-m

Posádka P.Imre a A.Michálek obsadila v SF poslední místo, což jí posunulo pouze do finále B, do kterého ze zdravotních důvodů posádka nenastoupila. 

8+m

Po neúspěšném vystoupení posádky na SP v Poznani a následném rozpuštění posádky, neměla nově sestavená /oslabená/ posádka velkou šanci na úspěch. V Mnichově jí byla soupeřem pouze posádka GER v podání veslařů lehkých vah, které dvakrát porazila. Vzhledem k současné výkonnosti posádky a adeptům /ROM,NED,CRO,EGY, POL/ na dvě postupové místa na OH je postup na OH 2004 nereálný.

4-mlv

Posádce při závodech SP v Poznani a Mnichově se nepodařilo porazit ani jednu posádku, což je vzhledem k nominační regatě v Lucernu absolutně bez reálné šance na postup.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Skifařka i skifař ČR ve žlutém.

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352