Skifařský návrat do SP vyšperkovala Mirka Topinková bronzovou medailí

12.5.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Mirka Topinková zvládla svůj návrat do závodů světového poháru na skifu bravurně. Nejlepší česká veslařka historie závodila ve své oblíbené disciplíně po téměř třech letech. Po páteční suverénně zvládnuté rozjížďce byli všichni její příznivci natěšeni na dnešní finále. Mirka je rozhodně nezklamala! Stejně jako naposledy v Lucernu před olympiádou 2016 i letos v Plovdivu si dojela pro bronzovou medaili!

Mirka Topinková se v první polovině trati držela na druhém místě těsně za Lisou Scheenaard.  Na chvilku se dokonce dostala do čela. Nizozemská soupeřka si však brzy vzala vedení zpět a mířila za svým prvním skifařským triumfem ve SP v kariéře. Před Mirku se během druhého kilometru propracovala ještě čínská závodnice Yan Jiang. „Finiš mi ještě moc nejde, ale to poladíme,“ dodala olympijská vítězka z Londýna, na co se v dalším tréninku zaměří. Bronzovou příčku však svěřenkyně Tomáše Kacovského udržela s velkým náskokem před mladou domácí veslařkou.

„Po narození Adélky nemohu trénovat tolik jako dříve. Do konce sezóny však zůstanu na skifu,“ byla česká veslařka šťastná, že se jí podařilo vrátit umístěním na pódiu, přestože se nemůže díky příjemným starostem věnovat tréninku tolik, jak byla dříve zvyklá.

Další závod, který Mirku Topinkovou čeká, bude ME v Lucernu na přelomu května a června. Tam bude moci rozšířit svoji sbírku pěti titulů mistryně Evropy.  

Výsledky finále.

Na finálový závod se můžete podívat zde.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Skifařský návrat do SP vyšperkovala Mirka Topinková bronzovou medailí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352