Slalomáři závidí veslařům zázemí

7.8.2008

 

Dva areály, které dělí jen plot. Přesto každý jiný. Zatímco veslaři si libují nad podmínkami, které jim pekingští organizátoři nachystali, vodní slalomáři z prostředí svého kanálu v Šun-i tolik nadšení nejsou.

7. 8. 2008 10:05 PEKING

„Zázemí se mi moc líbí,“ libuje si skifařka Miroslava Knapková. Jako jediná z české výpravy využila možnosti ubytovat se v blízkosti areálu. „Je to pro ni lepší, má tu svůj klid a za tři minuty je tady taxíkem,“ líčí její kouč Tomáš Kacovský.

Za prostorem cíle se nachází velká loděnice, česká výprava má v bloku označeném písmenem D dostatek prostoru. Nad ní se nachází prostor pro odpočinek. „Já ho ale ještě nevyužila,“ říká Knapková, která mezi tréninky vždy zamíří na hotel. Pro ostatní veslaře je ale jakási „odpočívárna“ velkou výhodou.

„Bez ní by to ani nešlo, strávili bychom čtyři hodiny denně na cestách. Takhle vyrazíme po snídáni a zpátky jedeme až po odpoledním tréninku, to se dá zvládnout,“ libuje si Jakub Hanák. Na pokoj se bez problémů srovná celá jeho párová čtyřka. „Jsou tam palandy a když se někdo nevejde, vezmi si žíněnky. Na potréninkový odpočinek to stačí,“ vykládá Hanák.

Jedna věc je na zázemí trápí - záchody

Nadšeny z areálu jsou při své prvním olympijském zážitku i členky dvojskifu Gabriela Vařeková s Jitkou Antošovou. „Už jsme jely na olympijských kanálech v Aténách, Mnichově i u Barcelony, ale tenhle vypadá jedinečně,“ chválí Jitka Antošová. Jen jedna věc je na zázemí trápí - záchody. „Jsou tu jen ty turecké. Někde jsou na nich alespoň takové plastové krabice, ale jinak nic,“ ušklíbne se Gabriela Vařeková nad jediným nedostatkem areálu v Šun-i.

Vodní slalomáři tak nadšení nejsou, místo pro odpočinek chybí. „Veslaři to mají lepší. My tu máme jen takové kóje asi třikrát tři metry, kde se dá mezi tréninky lehnout. Jsou tam dvě žíněnky pro devět lidí,“ mračí se kanoista Jaroslav Volf. „Sice tu jsou nahoře nějaké místnosti, ale asi kanceláře. Doufali jsme, že to tu bude lepší,“ říká. Na oběd tak chodí do vedlejší části areálu k veslařům, kterým jejich prostory tiše závidí. „Asi máme víc místa proto, že nás je tu pětkrát víc než slalomářů,“ hledá vysvětlení česká veslařská hvězda Ondřej Synek.

Michal Osoba (Peking),Sport.cz, Právo


Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2008 > Slalomáři závidí veslařům zázemí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352