Slávisté představí tradiční závod Ondrák&Suchopár v "novém"

6.10.2023

Tradiční distanční závod představí pro tento ročník několik novinek. Vzhledem ke stavbě lihovarsko-podolského mostu bylo třeba upravit délku tratě, která měla dříve otočku přímo u loděnice VK Smíchov. Letos bude trať pětikilometrová s otočkou u loděnice Dukla, u označení 57. kilometru. Startuje se stejně, a to od slávistického plata. Pro lepší orientaci je přiložen plánek.

Pořadatelé a organizátoři, kterými jsou pro tento rok mladí veslaři a veslařky, oživili závod novými disciplínami, které by mohly přinést více zábavy a společných zážitků. Startovat můžete v disciplínách mixovaného dvojskifu od dorostu po dospělé. Pokud bude chtít startovat např. dorostenka se svým trenérem (musí být dodržena kombinace muž+žena), zařadí se do kategorie 2x mix M/Ž. Vždy se bude počítat starší závodník jako ten, co určuje kategorii. Využijte rozhodující kategorie a zařaďte se věkově do svých DKY/DCI, JKY/JŘI, Ž/M. 

Na všechny vítěze čekají nejen nové medaile ale i věcné ceny. 

"Vnímáme, že se nám rozšiřují řady příchozích, amatérských veslařů tzv. hobbíků, kteří mají také chuť závodit a porovnat se s ostatními. Vypsali jsme pro ně závod mixovaných čtyřek bez kormidelníka, kde je úplně jedno, jestli budou startovat v posádce 4 ženy, 4 muži, kombinace, různého věku. Podmínkou je, že nesmí mít medaili z MČR a žádnou reprezentační účast. Je to opravdu myšleno pro veslaře, kteří se naučili veslovat v dospělosti nebo přišli po velké pauze oprášit to, co se v mládí naučili.  Jde o možnost vytvořit s kamarády, kteří se veslováním baví, posádku a zkusit si prostě zazávodit," vysvětluje Martina Součková, letošní ředitelka závodu. 

Další novinkou bude společenský večer. Program večera a veškeré informace k závodu naleznete na webu ONDRAK&SUCHOPAR

Přihlašování probíhá tradičně přes elektronický systém (spuštěno 2.10.) Hobbíci bez registrace v systému mohou posílat přihlášky na 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Slávisté představí tradiční závod Ondrák&Suchopár v "novém"

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352