Slávistický distanční závod uctil tradice a zároveň zařadil pár novinek

25.10.2023

Skifařský závod, který se koná k poctě Jaroslava Ondráka, startoval 21. října pod číslovkou 54. V průběhu let se přidal závod pro ženy, čtyřka o cenu Milana Suchopára a v neposlední řadě dvojka o cenu Oldy Václavíka. 

Slávisté se rozhodli pro změnu a rozšířili tradiční disciplíny o mixované dvojskify a noncox hobbíků. Součástí sportovního programu se stal i společenský večer, který by se měl v budoucnu stát tradiční součástí i se svým bohatým programem her a aktivit. 

Velmi napínavou částí večera se stala mixovaná štafeta na trenažérů, které se účastnili i mladí kajakáři, aktuální juniorští mistři Evropy na čtyřkajaku. 

Noncox mužů vyhráli domácí veslaři, kterým na štroka usednul Lukáš Helešic, úspěšný nepárový veslař, účastník olympijských her. Skif žen se stal velmi pěkným závodem s těsným dojezdem na prvních dvou místech. Vyhrála Kristýna Neuhortová, která se letos stala druhou vícemistryní Evropy na skifu lehkých vah ve slovinském Bledu. O vteřinu za ní doveslovala Lenka Lukšová, účastnice tří olympijských her. Na třetím místě doveslovala Anna Šantrůčková, zlatá z letošní Univerziády v Číně. 

U mužů se o hezký rozruch svým vítězstvím postaral Milan Viktora. Na druhém místě se ztrátou pět vteřin dovesloval Jan Potůček a třetí místo obsadil Tomáš Šišma. 

V juniorech zvítězil Matěj Smejkal, v juniorkách pak Kristýna Čížová. 

V nově přidané kategorii mixovaných dvojskifů se ve velkém počtu obsadila disciplína seniorského mixu. Vítězně doveslovala dvojice Tomáš Zobal a Anna Šantrůčková. Ano, někteří si distanční závod dali jako „dvojčíslo“. 

Pořadatelé věří, že se v dalším roce podaří udělat opět pár změn, vylepšit servis, a především obsadit závod více závodníky. 

„Děkuji všem startujícím a účastníkům za jejich výkony. Velmi si vážím nadšenců, kteří vystartovali dvakrát. To bylo opravdu milé. Ráda bych poděkovala i sponzorům a všem, kteří věnovali hodnotné ceny vítězům. Velký podíl na úspěchu, skvělém průběhu, a hlavně parádně připraveném společenském večeru nesou samotní závodníci VK Slavia,“ komentuje závod Martina Součková.

Výsledky naleznete ZDE

Více pak na webu Ondrák&Suchopár

FOTO: Jana Mensatorová

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Slávistický distanční závod uctil tradice a zároveň zařadil pár novinek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352