Slovácké regatě přálo počasí

3.9.2019

Foto Jaroslav KiclFoto Jaroslav Kicl
Foto Jaroslav Kicl

Za panování slunečného počasí a letních teplot proběhla o posledním prázdninovém víkendu v Břeclavi na řece Dyji tradiční Slovácká regata. „Letos se vše odehrálo v klidné a příjemné atmosféře. Zúčastněných klubů bylo tentokrát trochu méně, což bylo výhodou, protože nebyl takový tlak na pořadatele a závodníky. Konkurence byla i tak velká, hlavně v mládežnických kategoriích, takže na kvalitě závodů to nebylo znát,“ uvedla trenérka pořádajícího Slováckého veslařského klubu Slávka Kouřilová.

K vidění bylo mnoho napínavých soubojů a fanoušci se mohli těšit z vítězství hned několika břeclavských posádek. K nejúspěšnějším závodníkům domácího klubu se se čtyřmi zlatými medailemi zařadila dorostenka Karla Knötigová, která nenašla přemožitelku v závodě skifů, dvojek, párových čtyřek, ani osem. Stejně dobře se vedlo také Daliboru Nedělovi, který v mužské kategorii zvítězil na skifu, dvojskifu, párové čtyřce i osmě. Také dorostenec Martin Ježek triumfoval hned čtyřikrát – na skifu, dvojskifu, nepárové čtyřce a osmě.

Tradiční závod osem mužů „O pohár Města Břeclavi“ stejně jako loni opanovala domácí posádka, kterou letos posílil i olympionik a reprezentant Lukáš Helešic. „Je to pro mě taková náplast na zkažené mistrovství světa. Přijet domů a podívat se na místo, kde jsem s veslováním začínal, je vždycky fajn. Přivítání od všech známých na vesláku bylo velmi milé a kluci byli rádi, že jsem s nimi mohl usednout do osmy a společně jsme obhájili loňské vítězství břeclavské posádky,“ řekl Lukáš Helešic.

Pořadatelé letošní program regaty ozvláštnili vypsáním nové disciplíny – párové osmy žactva, která se napříč republikovými závody stává stále oblíbenější. V obou kategoriích zářili závodníci z Olomouce a připsali si hned tři prvenství. Mezi mladšími žáky olomoucké chlapce a děvčata doplnili veslaři z Otrokovic, v závodě staršího žactva v prvním děleném závodě zvítězila dokonce čistá posádka nejpočetnějšího moravského klubu, v druhé jízdě spolu s olomouckými závodníky usedli do lodě vrstevníci ze Šintavy.

„Děkujeme všem závodníkům, trenérům, divákům i pořadatelům letošní Slovácké regaty, kteří přispěli k jejímu zdárnému a poklidnému průběhu. Doufáme, že všechny kluby v pořádku dorazily domů, a příští rok na viděnou,“ udělal pomyslnou tečku za Slováckou regatou 2019 předseda klubu František Pafkovič.

Text: Markéta Nedělová 

Kompletní výsledky Slovácké regaty 2019. 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Slovácké regatě přálo počasí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352