Smutná zpráva z Olomouce, zemřel Zdeněk Vičík

4.2.2023

Ve čtvrtek 2. 2. 2023 odešel v požehnaném věku 91 let do veslařského nebe vynikající sportovec, veslař, trenér, funkcionář a skvělý chlap pan Zdeněk Vičík. Olomoucké i české veslování přichází o významnou osobnost, která ovlivnila mnoho generací veslařů.

Zdeněk Vičík začal veslovat v Olomouci koncem 40. let minulého století, v 50. letech startoval za ATK Praha. Stal se několikanásobným mistrem republiky, vítězem Primátorek a reprezentantem ČSR.

V roce 1970 začal působit v oddíle jako trenér. Nejprve vedl žákovské kategorie, následně dlouhodobě působil jako úspěšný trenér mládeže a později i dospělých, býval vedoucím veslařských středisek TSM, SVS-M. Největších úspěchů dosáhl se svými svěřenci v 80. a 90. letech, kdy olomoučtí junioři patřili pravidelně k republikové špičce. Jako reprezentační trenér vozil se svými svěřenci medaile z řady mezinárodních soutěží. K jeho nejvýznamnějším trenérským úspěchům patří zisk zlatých medailí na juniorských mistrovstvích světa v letech 1978 (2- Kabrhel, Vičík, společně s L. Zapletalem st.) a 1986 (4+ Krejčí, Menšík, Mariančík, Pazdera, korm. Mádl) a bronzová medaile z roku 1992 (2- Matuščík, Polášek).

Pokud mu to zdraví dovolilo, docházel stále do klubu, zajímal se o trénink a velmi rád pobýval mezi mladými veslaři. Jeho postřehy, rady a zkušenosti byly vždy cenné.

Poslední rozloučení s ,,dědkem" Vičíkem proběhne tam, kde to měl nejraději, na loděnici VK Olomouc, v sobotu 25.2. 2023 od 16.00 hod.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Smutná zpráva z Olomouce, zemřel Zdeněk Vičík

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352