Stanislava Michnová vylepšila svůj vlastní trenažérový český rekord

15.1.2020

Foto meinruderbild.deFoto meinruderbild.de
Foto meinruderbild.de

Mistrovství Evropy 2020 ve veslování na trenažéru v Praze bylo skvělou příležitostí předvést se před zaplněnými tribunami i pro závodníky kategorií Masters. V nabité konkurenci z celé Evropy se na všech třech tratích výrazně prosadili také čeští veslaři.

A dokonce se i přepisovaly historické tabulky s nejlepšími dosaženými časy. Stanislava Michnová skvěle načasovala svoji formu a bez dvou dnů přesně po roce vylepšila svůj vlastní rekordní zápis v kategorii Masters 60 - 64. Hodnotu nejlepšího času posunula přesně o 3s na 8:03,7, díky čemuž vybojovala stříbrnou medaili v závodě European Open a stala se mistryní ČR. Veslařka VK Hodonín přidala další dvě stříbrné medaile na poloviční trati i na sprinterské pětistovce.

Evropský šampionát na domácí půdě přilákal také bývalého držitele absolutního českého rekordu v jízdě na veslařském trenažéru a účastníka Olympijských her 1988 v Soulu. Ve své době druhý nejrychlejší „trenažérista“ na světě Martin Tichý předvedl, že tahat za řetěz nezapomněl, a po parádním výkonu si dojel pro stříbrnou medaili. Zároveň se stal mistrem ČR v kategorii Masters 50 – 54 let.

Na dvoukilometrové trati se celkem čtyřikrát objevila česká vlajka na nejvyšší pozici. Mezi muži Masters 30 – 39 let zvítězil Jakub Lysoň z Crossfit Madman. Kategorii lehkých vah mužů 40 – 49 let ovládl Václav Válek z Argonaut Sport Club, který tak navázal na své vítězství na Halovém festivalu 2019. Roman Novotný z Mělníka byl nejrychlejší mezi lehkými vahami 50 – 54 let a Jiří Ertel z LS Brno vyhrál s obrovským náskokem v Masters 70 – 74.

V mixované štafetě na 4x500m se podařilo v kategorii nad 40 let s velkou převahou zvítězit týmu složenému z členů KV Mělník 1881 a VK Smíchov. Jmenovitě Elišce Andělové, Pavle Hájkové, Jiřímu Maleckému a Rudolfu Hradeckému.

Kompletní výsledky najdete zde.

Fotogalerie ze závodů a vyhlašování kategorií Masters jsou na stránce meinruderbild.de.