Studenti ČZU a studentky UK Praha ovládli Univerzitní Osmy

18.9.2020

📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 VK Blesk📷 VK Blesk
📷 VK Blesk
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil

O tři a půl měsíce později, ale přeci! Úvodní den 107. AXA Primátorek nabídl za pěkného počasí závody mladšího žactva na mixovaných párových osmách a souboje Univerzitních Osem.

11 párových osmiveslic mladších žáků a žákyň rozdělených do tří rozjížděk se jako první postavilo na start letošních Primátorek, aby bojovaly o „Cenu starostky městské části Praha 2.“ První jízdu ovládla posádka VK Olomouc o 2,1s před společenstvím Hamru a Loun. Pro vítězství ve druhé rozjížďce si společnými silami dojeli mladí veslaři a veslařky VK Smíchov a Nymburku. O 5 s déle trvalo překonat 500m dlouhou trať severočeskému společenství Litoměřic a Štětí na druhém místě. Ze všech jedenácti lodí se nejrychleji podařilo dojet do cíle posádce VK Blesk, která tak jednoznačně opanovala poslední třetí jízdu. Druhé místo patří mládeži z Lysé nad Labem.      

Vrcholem pátečního odpoledne byl souboj Univerzitních Osem. Po značné redukci posádek ve startovním poli způsobené pandemií COVID-19 a následnými opatřeními zbylo ve startovním poli přesně pět ženských a pět mužských osmiveslic. Pro vítězství v závodě studentek si s velkým přehledem dojela loď Univerzity Karlovy, která tak pro svoji školu udržela neporazitelnost v ženské obdobě Univerzitních Osem. Také předchozí dva ročníky vyhrála děvčata z nejstarší univerzity ve střední Evropě. O letošní triumf se zasloužila sestava ve složení Adriana Viceníková, Marcela Vašťáková, Kateřina Hartmanová, Terezie Matušíková, Lucie Stoklasová, Vanda Nejedlová, Jana Remešová, Aneta Křivská a kormidelník Rudolf Knorr. O druhé a třetí místo bojovaly posádky ČVUT Praha a UJEP Ústí nad Labem. O dvě sekundy rychleji proťaly cílovou čáru domácí veslařky.

mužském závodě přišlo o sedmiletou vítěznou sérii ČVUT Praha, jehož dvě lodě se dnes musely sklonit před posádkou České zemědělské univerzity. Veslaři ze Suchdola projeli cílem o více jak 5 s rychleji. Daniel Včelák, Petr Bláha, Adam Kulhánek, Lukáš Kobera, Miloš Láznička, Petr Buzrla, Vojtěch Votruba, Jaroslav Fojtík pod velením kormidelnice Žanety Skružné vybojovali pro svoji školu druhý triumf v jubilejním 10. ročníku Univerzitních Osem. Zbylých osm roků se z primátu těšili studenti ČVUT.

Fotografie z pátečního programu najdete ve fotogalerii.  

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Primátorky > 2020 > Studenti ČZU a studentky UK Praha ovládli Univerzitní Osmy

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352