Titul mistrů Evropy a tři další medaile vezou čeští junioři z Mnichova

10.10.2021

📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Veleúspěšný rok českých párovek pokračuje! Na mistrovství Evropy juniorů uspěla v dnešním finále párová čtyřka chlapců a napodobila své starší kolegy, kteří v kategorii U23 vybojovali evropský titul před měsícem. Čtveřice Jiří Ingr, Jan Čížek, Jan Koška, Adam Šnajdr musela dnes nejprve zvládnout ranní semifinále. Svěřenci Pavla Knoba dojeli druzí za posádkou Německa a bezpečně jistili postup do odpoledního boje o medaile. Finále projeli bronzoví medailisté ze srpnového mistrovství světa s obrovským přehledem. Nenechali se zaskočit rychlým startem Němců a vývoj závodu otočili ve svůj prospěch v závěru první pětistovky. Na všech mezičasech se drželi na prvním místě a postupně si na druhé Bělorusko vypracovali téměř 3 s náskok. Svoji pozici mladí čeští veslaři udrželi až do cíle a zaslouženě se mohou radovat z titulu mistrů Evropy. „V semifinále jsme pošetřili a dneska nám to ve finále vyšlo! Jeli jsme přesně, jak jsme chtěli,“ pochvaloval si po závodě perfektní jízdu strok posádky Adam Šnajdr, který si stejně jako Jiří Ingr může zlatou medaili pověsit k bronzové z loňského ME juniorů.

Tři druhá místa během dvou dnů přinesly stříbrné medaile Jakubu Sprinzlovi s Ondřejem Pecivalem. Už v rozjížďce i v dnešním semifinále dojel sedmý dvojskif z MSJ na druhých místech. Stejný výsledek zopakovali kluci k velké radosti také ve finále, kdy nestačili jen na vítězné Poláky, kteří české dvojici sebrali titul pár desítek metrů před cílem. Polovina medailí putuje do Tábora, jelikož v párovce seděli dva a ve dvojskifu jeden veslař klubu VK Jordán.

Medailové žně českého týmu završily dvě posádky, které si účast na mistrovství Evropy juniorů vybojovaly skvělými výkony na Coupe de la Jeunesse v Linci. Čtyřka s kormidelníkem juniorů zkompletovala svoji sbírku. K zlatu a stříbru z Rakouska dnes přidala cenný bronz. Sestava Jakub Vančura, Matěj Lohnický, Samuel Krejčíř, Matyáš Rychnovský a kormidelník Filip Lukošík celý závod útočila na stříbrné medaile. Druhé Rusy se ale předjet nepodařilo.  Bronzovou medaili si po závodě mohly na krk pověsit také juniorky na osmiveslici. Evropský cenný kov tak přidaly ke dvěma zlatům z Coupe de la Jeunesse, na kterém startovaly až na jednu výjimku v totožné sestavě. Dnešní finále začala posádka Anna Drnková, Karolína Novotná, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Ester Hajnovičová, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a Lucie Vyhnalová na kormidle trochu pomaleji a prvním mezičasem projela na 5. pozici. Postupně se však propracovala až na třetí místo a bronzový stupínek děvčata uhájila před lodí Itálie o 1,22 s. „Řekly jsme si, že do toho půjdeme a zvládly jsme to! Je to krásné takhle zakončit 3 měsíce práce,“ neskrývala po závodě radost Karolína Horáková.

Ve finále se představily další tři naše posádky. Osmiveslici juniorů Filip Snášel, Tomáš Panchártek, Jan Tichý, Martin Sedlák, Hugo Růřička, Jiří Oppitz, Tomáš Gajdušek, Martin Vakoč a Barbora Zelenková na kormidle unikla medaile o 2,25 s, které ztratila na bronzovou domácí posádku. Také párová čtyřka děvčat Ema Starostová, Veronika Zámostná, Eliška Švejdová, Kristýna Macková dojela na smolném čtvtém místě. Skifařka Tereza Vlčková po vysilujícím semifinále už v odpoledním boji o medaile svým soupeřkám nestačila a dojela si pro krásné šesté místo v Evropě. 

Dvojskif Zuzana Pazourková, Lenka Studená dojel ve finále B třetí a 9. místem zopakoval své umístění ze srpnového MS juniorů v Plovdivu. Celkovým 11. místem zakončila evropský šampionát čtyřka bez kormidelníka Samuel Ložek, Richard Krejčí, Martin Bártek, Michal Zindulka. Velká smůla potkala Martina Ježka. Břeclavský skifař se při své premiéře na velkém šampionátu držel celé finále B v popředí startovního pole. Do cíle bohužel nedojel, pár metrů před cílem vyčerpaný zavadil o bójku a skončil ve vodě.

Kompletní výsledky Mistrovství Evropy juniorů 2021.

Fotogalerie z finálových závodů.

Záznam finálového programu najdete v přiloženém videu.  

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2021 > MEJ 2021 - Mnichov > Novinky > Titul mistrů Evropy a tři další medaile vezou čeští junioři z Mnichova

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352