Trenér skifaře Synka: Není to ztracené zlato

17.8.2008

Po skvělých výkonech Ondřeje Synka ve všech předchozích jízdách nebylo žhavějšího favorita pro finále mužského skifu. Žádný jiný veslař si nepočínal tak suverénně, na nikoho jiného nehleděli soupeři s takovým respektem.

Vyučený zlatník svoji formu ale v nejcennější sportovní kov nepřetavil, byť je pro něj olympijské stříbro životním úspěchem. „Proto jsou pocity trochu smíšené,“ přiznával jeho trenér Milan Doleček starší. Získal svoji první trenérskou medaili, přesto potvrdil pověst náročného kouče. „Já jsem prostě takový, že pokud nebude první místo, budu si říkat, že jsem něco pokazil třeba já. Před olympiádou bych byl samozřejmě šťastný, kdyby mi řekli, že bude stříbrný, ale teď bych byl radši za zlatou,“ vykládal.

Ztratil tedy jeho svěřenec na kanále Šun-i zlato nebo spíše získal stříbro? „Hezká otázka,“ usměje se. „Ale neřekl bych, že to je ztracené zlato. V rozjížďkách a semifinále má každý jinou taktiku, nějakým způsobem se šetří a snaží se vydat minimum sil. Pokud Ondru někdo pasoval na favorita, tak je to z neznalosti,“ tvrdil Doleček.

Síly mu nedocházely

Po závodě už byl klidný, i když si nervy prožil. „On je větší nervák než já, hodně mé závody prožívá,“ říká o svém kouči Synek. „Co jsem na Ondru z břehu křičel? Ani nevím, asi pojeď,“ usmíval se Doleček.

I když jeho svěřenec útočil ze zadních pozic, trenér a zároveň otec jeho parťáka z dvojskifu na olympiádě v Aténách mu věřil. „Vím, jak vypadá, když mu docházejí síly, to nebyl tenhle případ,“ viděl kouč. „Jen šlo o to, kterou medaili získá. Překvapilo mě, jak to ten norský důchodce zvládl, to jsem nečekal,“ uznale pokýval nad výkonem dvaatřicetiletého Tufteho. „Na to, že ze semifinále postoupil s odřenýma ušima... Ale vzal si sem s sebou bývalého trenéra, který ho vedl v Aténách, možná i to pomohlo,“ přemítal Doleček.

Za čtyři roky v Londýně bude Synkovi 28 let. „To bude možná v ideálním věku. Jen nevím, jestli já taky,“ rozesmál se Doleček. „Ale i tenhle výsledek je pro něj určitě výzvou nevzdat a pokračovat dál. On si to určitě nenechá líbit,“ věřil trenér v úspěšnou odvetu za čtyři roky

Michal Osoba,,Sport.cz, Pravo

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2008 > Trenér skifaře Synka: Není to ztracené zlato

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352