Trenéři svou rekordní účastí potvrdili velký zájem o vzdělávání a inspiraci do své praxe

22.2.2023

V sobotu závodníci ukázali výkony na trenažérovém MČR jako odezvu na tréninkový proces a v neděli se naopak trenéři mohli posunout ve své praxi a inspirovat se na trenérské konferenci. O přednášky byl rekordní zájem, v sále se sešlo 154 účastníků.

Konferencí provázel Přemysl Panuška, Předseda Metodické komise ČVS. Den zahájila významná osobnost oblasti sportu, doktor Jan Cacek, který hovořil o dvou tématech: sportovní příprava dětí školního věku a rozvoj silových schopností ve veslování. Pan doktor představil model rozvoje silových schopností, který kopíruje současné trendy. V druhé části tuto teorii podpořil daty z trenérské praxe Michal Pfoff, kondiční trenér.

„Věřím, že v oblasti silového rozvoje máme nový impulz do tréninku prakticky všech věkových kategorií. Ano, padly některé mýty!“ doplňuje Přemysl Panuška.

Odpolední část patřila trenérovi Tomáši Kacovskému, který sdílel zkušenosti a specifika vedení ženského veslařského týmu. Tomáš Kacovský je trenér olympijské vítězky Mirky Knapkové-Topinkové a v současné době je jeho nejúspěšnější posádkou dvojka žen (Radka Novotníková, Pavlína Flamíková). 

Přemysl Panuška popisuje ve zkratce Tomášovu přednášku: „Při pozorném naslouchání jsme mohli zaznamenat hodnotící metody i zásady v následné komunikaci se sportovcem, které vycházejí z dlouhodobé zkušenosti. A také skutečnost, že dobrý trenér neustále hledá nejefektivnější řešení, sbírá informace, rozšiřuje svoje vědění a je schopen aplikovat nové trendy. Trenér je prostě naplno "vtažen" do této činnosti s vědomím veliké zodpovědnosti.“ 

S rozvojem technologií vstupuje do tréninku i mnoho nových trendů.

V současnosti existují i mobilní aplikace, které vám mohou pomoci třeba u techniky veslování nebo vyhodnocení celého procesu. Inspiraci nemusíme hledat jen v řadách trenérů veslování, a to i třeba zahraničních. Sporty, které rozvíjejí schopnosti jako je síla a vytrvalost, přinášejí nové impulsy i do tréninku veslování.

Doporučujeme mezinárodní trenérskou konferenci, která probíhá virtuálně a stále je možné se přihlásit (více info na www.worldrowing.com). Ač je to konference pro veslařské publikum, často jsou zváni  hosté ze sportů běžeckého lyžování, cyklistiky nebo atletiky.

A kde hledáte inspiraci vy? Doporučíte kolegům knihy, dokumenty, televizní pořady, webové stránky, profily sportovců…?

Piště na: redakce@veslo.cz

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Trenéři svou rekordní účastí potvrdili velký zájem o vzdělávání a inspiraci do své praxe

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352