Trenérská konference v Berlíně: Mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru v roce 2020 bude v Praze

24.11.2018

Foto World RowingFoto World Rowing
Foto World Rowing
Foto Josef JohánekFoto Josef Johánek
Foto Josef Johánek
Foto Josef JohánekFoto Josef Johánek
Foto Josef Johánek

Od středy 21. listopadu se v Berlíně konala trenérská konference, která včera vyvrcholila slavnostní večeří, jejíž součástí bylo také vyhlášení nejlepších posádek a trenérů za rok 2018.

V rámci této konference proběhl také Evropský kongres, který byl pro Český veslařský svaz velmi úspěšný. A to hned dvakrát! Nejprve jeho členové odsouhlasili Mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru 2020 v Praze. Na souboje o evropské tituly se tak mohou čeští diváci i závodníci těšit 11. ledna 2020. Na diplomatickém poli si však české veslování připsalo ještě jeden úspěch. Předseda ČVS Dušan Macháček byl zvolen členem European Rowing Board, ve kterém od 1. 1. 2019 nahradí končícího Rolanda Weilla z Francie.  Během listopadu je to již druhá významná funkce, kterou náš svaz získal. Na začátku měsíce byla Jana Hellerová (Šebestová) jmenována do FISA Events Promotion Commission.

V pátek dopoledne prezident FISA Jean-Christophe Rolland zahájil FISA National Federation Conference, která se mimo jiné zabývala možností rozšíření sportovních aktivit ve veslařských klubech, nebo začleněním halového veslování do struktur FISA a národních federací.

Páteční slavnostní vyhlášení si můžete zpětně pustit na facebookové stránce World Rowing. Posádkou roku v ženské kategorii se staly mistryně světa i Evropy 2018 na párové čtyřce Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillmann z Polska. Mezi muži získala ocenění australská čtyřka bez kormidelníka Joshua Hicks, Spencer Turrin, Jack Hargreaves, Alexander Hill, která od svého vzniku v roce 2017 ještě neprohrála jediný závod. Svoji neporazitelnost uhájila i ve finále letošního MS, když dotírající Italy porazila o pouhých čtvrt sekundy. Trenérem roku 2018 se stal Dominic Casey z Irska. Kompletní přehled všech oceněných za rok 2018 najdete zde.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Trenérská konference v Berlíně: Mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru v roce 2020 bude v Praze

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352