Tři české posádky se v úterý v Lucernu poperou o místo na OH v Paříži

20.5.2024

Zítra (v úterý 21. května) vyvrcholí v Lucernu olympijská dokvalifikace a česká výprava bude mít zastoupení ve třech finále A, tedy tři želízka v bojích o místa na OH v Paříži. Všem držíme pěsti!

Dvojskif Lenka Lukšová a Anna Šantrůčková svou nedělní rozjížďku vyhrál a rovnou postoupil do úterního finále, které je naplánováno na 11.52 hodin. Na OH se kvalifikují první dvě lodě.
„Byl to pro nás těžký závod. Cíl byl vyhrát a nebylo to zadarmo. Zítra nás čeká volno, budeme odpočívat a možná to vidím i na nějaký dortík,“ zhodnotila rozjížďku zkušená závodnice Lenka Lukšová.“

Skifařka Alice Prokešová svoji rozjížďku vyhrála a postoupila do semifinále, ve kterém si dnes druhým místem zajistila účast ve finále A.
 „Nejelo se mi úplně optimálně. Jsem spokojená, že jsem si uhlídala první místo a postoupila jsem přímo do semifinále, na druhou stranu to bylo takové líné a unavené. Zítra mě čeká semifinále a zase v sobě najdu bojovnost, protože je mi jasné, že to bude hodně bolet a všichni se budou rvát o to nejlepší místo,“  zhodnotila Alice nedělní rozjížďku.
Zítra čeká Alici ve 12.58 boj o místo na OH v Paříži.

Dvojka mužů Dalibor Neděla a Tomáš Šišma doveslovala ve své rozjížďce druhá a postoupila do semifinále, ve kterém si dnes 3. místem zajistila finálovou účast. Zítra ji čeká v 10:40 rozhodující závod, na startu se potká se Srby, Dány, Holanďany, Němci a Litevci.

Tomáš Nevěčný si v nedělní rozjížďce vylepšil svůj nejrychlejší čas o 21 vteřin, i tak dnes musel absolvovat opravnou jízdu.
„Myslím si, že to nebyl špatný závod. Jelo se mi opravdu dobře. Soupeři jsou stále lepší a musím na sobě dál pracovat. Jsou dobré povětrnostní podmínky a vím, že trénujeme dobře a ten výkon se stále posouvá. To je velká motivace do další práce. Zítra mám opravku, tak uvidíme,“  zhodnotil svůj závod Tomáš.
Tomášovi se nakonec přes opravnou jízdu projít nepodařilo a končí tak v boji o místo v Paříži, ale díky zkušenostem je na skvělé cestě za příští olympiádou.

Skifař Jakub Podrazil dojel v nedělní rozjížďce druhý a postoupil do čtvrtfinále, které se jelo dnes. Jakub ve čtvrtfinále skončil pátý a boj o místo na olympijských hrách v Paříži pro něj končí.

Párová čtyřka mužů dojela v neděli na 5. místě a v dnes jela opravnou jízdu. Rozjížďku zhodnotil nejmladší člen posádky Jan Čížek:
„Start se nám povedl, ale nedařilo se nám držet s polem, už od druhé pětistovky nám začali ostatní ujíždět. To byla hlavní věc, která se nám nepovedla. Drželi jsme se s Novým Zélandem, ale ten nám v cíli ujel. Zítra nás čeká opravná jízda. Každopádně to byl pro nás první závod v této sestavě a určitě budeme na dnešní závod reagovat a zítra se pokusíme napravit dnešní zaváhání."
V opravné jízdě dnes dojela česká posádka na šestá a do finále nepostoupila.

Fotogalerii z Lucernu najdete ZDEjavascript:mctmp(0);.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Tři české posádky se v úterý v Lucernu poperou o místo na OH v Paříži

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352