Tři posádky získaly 6. místo v nedělních závodech Coupe de la Jeunesse

29.7.2018

Foto Josef JohánekFoto Josef Johánek
Foto Josef Johánek

V nedělním programu Coupe de la Jeuness se bohužel žádné z českých posádek nepodařilo získat medaili. Polovina našich lodí se sice v Irsku probojovala do finále A, v něm už však čeští veslaři na své soupeře nestačili. Na šesté příčce tak dojely oba dvojskify, Nella Martincová–Alžběta Zavadilová i Roman Kaňa s Viktorem Wallischem, a také párová čtyřka juniorů Filip Neuhort, Ondřej Sklenář, Přemysl Piskoř, Ruslan Vikol.

Čtyřka bez kormidelníka ztratila dobře rozjetou rozjížďku v poslední čtvrtině trati. Čtveřice Martin Müller, Tomáš Vodička, Vojtěch Kovařík, Vojtěch Ventruba neudržela na posledních 500 metrech více jak 2s náskok před Portugalci, kteří tak našim chlapcům sebrali o 0,8s místo ve finále A. Hoši si však spravili chuť suverénní výhrou ve finále B, když druhé Poláky porazili o 8s. Stejně se dařilo také Marcele Vašťákové. Veslařka z Uherského Hradiště zvítězila ve finále B na skifu. Párová čtyřka juniorek Simona Kohoutová, Vendula Čupitová, Natálie Schaidtová, Veronika Skružná nedokázala navázat na včerejší bronzovou medaili a dnes získala osmé místo.

Z celkového vítězství v této soutěži se raduje britská reprezentace před Italy a Francouzi. Český tým skončil i s pouhými šesti posádkami na devátém místě.

Kompletní výsledky jsou zde.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Tři posádky získaly 6. místo v nedělních závodech Coupe de la Jeunesse

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352