Tři sobotní prvenství v Duisburgu

12.5.2019

Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com

Sobotní finálový program na mezinárodní regatě v Duisburgu přinesl českým veslařům tři prvenství a k tomu další tři místa na pomyslných stupních vítězů.

Výborný vstup do sezóny se podařil mužské dvojce bez kormidelníka. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem bez problémů postoupili z páteční rozjížďky. V první polovině finále se vítězové Světového poháru 2018 přetahovali o vedení s chilskou dvojicí. Rozhodující útok si přichystali na třetí pětistovku, kdy mladým Chilanům ujeli o více jak 3 s. Jejich skvělý výkon podtrhuje fakt, že bratrům Onfroy z Francie, loňským bronzovým medailistům z MS, nadělili téměř 13 s.

O druhý triumf se zasloužila Kristýna Neuhortová. Po bronzové medaili z dubnové regaty na Piedilucu přidala vítězství v Německu. Kristýna tentokrát startovala v kategorii do 23 let a se všemi svými soupeřkami si snadno poradila. Stejně jako dvojka snadno prošla páteční rozjížďkou a ve finále od startu mířila za prvním místem. Skifařka lehkých vah si už na prvním kilometru vybudovala náskok kolem 5 s, až nakonec cílem projela 6,5 s před druhou Nizozemkou!  

Poslední trofej pro vítěze přidala mužská párová čtyřka. Nově složená posádka měla za sebou před dnešním závodem dobré a slibné tréninkové výsledky, což potvrdila i během závodu. Čtveřici Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Jan Potůček, Filip Zima se podařilo předjet švýcarskou loď o téměř tři sekundy. Na třetím místě dokončila závod párovka Slavie Praha ve složení Vojtěch Řimák, Jakub Paroulek, Petr Ouředníček a Petr Pivko. Trenér vítězů Jan Navrátil byl s dnešním výkonem svých svěřenců spokojený: „Dnes jsme předvedli slušný výkon a jeli dobrý závod, který jsme měli pod kontrolou po celou jeho dobu. Nespěchali jsme na frekvenci a trpělivě pracovali pod vodou tak, jak si to první jarní závody tak trochu zaslouží. Troufám si tvrdit, že jsme si to v druhém kilometru vezli s drobnou rezervou. Tu budeme muset zítra jistě uplatnit. Do startovního pole nám totiž přibydou tři německé čtveřice složené z dnešních kvalitních menších párových disciplín. Bude to výrazně těžší, ale jsme připraveni bojovat!“

Velmi dobré výkony předváděl v sobotu také dvojskif lehkých vah mužů. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem nestačili jak v rozjížďce, tak ve finále pouze na mocné finiše chilské dvojice, se kterou se v obou závodech přetahovali o vedení. Ostatní posádky však naši veslaři nechali daleko za sebou. O poslední pomyslnou medaili se zasloužila Valentýna Solařová. Bývalá juniorská mistryně světa na osmiveslici dojela v závodě skifařek do 23 let na pěkném třetím místě.

Dařilo se také dvojce bez kormidelníka žen a mužské čtyřce bez kormidelníka. Pro sestry Žabovy i sestavu Matěj Mach, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Tikal vedla cesta do finále vzhledem k velkému počtu přihlášených posádek pouze přes vítězství v rozjížďce. To se oběma posádkám podařilo. I když ve finále obě lodě nejlepším nestačily, pátá místa jsou dobrým povzbuzením před ME v Luzernu. 

Jak si vedly další české posádky, najdete ve výsledcích.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Tři sobotní prvenství v Duisburgu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352