Tři sobotní prvenství v Duisburgu

12.5.2019

Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.comFoto www.myrowingphoto.com
Foto www.myrowingphoto.com

Sobotní finálový program na mezinárodní regatě v Duisburgu přinesl českým veslařům tři prvenství a k tomu další tři místa na pomyslných stupních vítězů.

Výborný vstup do sezóny se podařil mužské dvojce bez kormidelníka. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem bez problémů postoupili z páteční rozjížďky. V první polovině finále se vítězové Světového poháru 2018 přetahovali o vedení s chilskou dvojicí. Rozhodující útok si přichystali na třetí pětistovku, kdy mladým Chilanům ujeli o více jak 3 s. Jejich skvělý výkon podtrhuje fakt, že bratrům Onfroy z Francie, loňským bronzovým medailistům z MS, nadělili téměř 13 s.

O druhý triumf se zasloužila Kristýna Neuhortová. Po bronzové medaili z dubnové regaty na Piedilucu přidala vítězství v Německu. Kristýna tentokrát startovala v kategorii do 23 let a se všemi svými soupeřkami si snadno poradila. Stejně jako dvojka snadno prošla páteční rozjížďkou a ve finále od startu mířila za prvním místem. Skifařka lehkých vah si už na prvním kilometru vybudovala náskok kolem 5 s, až nakonec cílem projela 6,5 s před druhou Nizozemkou!  

Poslední trofej pro vítěze přidala mužská párová čtyřka. Nově složená posádka měla za sebou před dnešním závodem dobré a slibné tréninkové výsledky, což potvrdila i během závodu. Čtveřici Václav Baldrián, Tomáš Šišma, Jan Potůček, Filip Zima se podařilo předjet švýcarskou loď o téměř tři sekundy. Na třetím místě dokončila závod párovka Slavie Praha ve složení Vojtěch Řimák, Jakub Paroulek, Petr Ouředníček a Petr Pivko. Trenér vítězů Jan Navrátil byl s dnešním výkonem svých svěřenců spokojený: „Dnes jsme předvedli slušný výkon a jeli dobrý závod, který jsme měli pod kontrolou po celou jeho dobu. Nespěchali jsme na frekvenci a trpělivě pracovali pod vodou tak, jak si to první jarní závody tak trochu zaslouží. Troufám si tvrdit, že jsme si to v druhém kilometru vezli s drobnou rezervou. Tu budeme muset zítra jistě uplatnit. Do startovního pole nám totiž přibydou tři německé čtveřice složené z dnešních kvalitních menších párových disciplín. Bude to výrazně těžší, ale jsme připraveni bojovat!“

Velmi dobré výkony předváděl v sobotu také dvojskif lehkých vah mužů. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem nestačili jak v rozjížďce, tak ve finále pouze na mocné finiše chilské dvojice, se kterou se v obou závodech přetahovali o vedení. Ostatní posádky však naši veslaři nechali daleko za sebou. O poslední pomyslnou medaili se zasloužila Valentýna Solařová. Bývalá juniorská mistryně světa na osmiveslici dojela v závodě skifařek do 23 let na pěkném třetím místě.

Dařilo se také dvojce bez kormidelníka žen a mužské čtyřce bez kormidelníka. Pro sestry Žabovy i sestavu Matěj Mach, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Tikal vedla cesta do finále vzhledem k velkému počtu přihlášených posádek pouze přes vítězství v rozjížďce. To se oběma posádkám podařilo. I když ve finále obě lodě nejlepším nestačily, pátá místa jsou dobrým povzbuzením před ME v Luzernu. 

Jak si vedly další české posádky, najdete ve výsledcích.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Tři sobotní prvenství v Duisburgu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352