Tři vítězství na jezeře Piediluco

23.4.2007

Na italském jezeře Piediluco se od pátku do neděle konal Memoriál Paolo D´Aloja a české posádky zde vybojovaly tři vítězství. Dvakrát se to podařilo skifaři O.Synkovi a jednou čtyřce bez K.Neffe, M.Bruncvík, J.Gruber, J.Zof. Dále k české účasti: 2xjky - v pátečních rozjížďkách skončily ve svých jízdách obě české posádky na třetím místě. V sobotním finále se lépe vedlo dorostenkám L.Antošové a D.Čvančarové, když obsadily 4.místo (7:49,8) před pátými K.Konečnou a T.Kocianovou (8:00,8). V nedělním finále vybojovala L.Antošová a D.Čvančarová druhé místo ( 7:48) za ITA (7:43). K.Konečná a T.Kocianová skončily na 6.místě (7:59). 2-m - v pátečních rozjížďkách startovalo pět českých posádek. Nejlépe se vedlo  K.Neffemu a M.Bruncvíkovi (7:10), kteří jízdu vyhráli. J.Makovička a J.Schindler (7:06) byli druzí, J.Friedberger s T.Paterou (7:23) třetí, J.Gruber s J.Zofem (7:18) a F.Kaplan, s J.Ventrubou (7:35)  čtvrtí. V sobotním finále obsadila posádka J.Makovička a J.Schindler (6:57) druhé místo a K.Neffe, M.Bruncvík byli čtvrtí (7:04). V sobotních rozjížďkách pro nedělní finále startovala již pouze posádka  J.Makovička a J.Schindler, postoupila z druhého místa  a i v nedělním finále byla druhá o 2 sek. za posádkou ITA. 4-m - v sobotních rozjížďkách zvítězila posádka J.Gruber,K.Neffe,J.Zof, M.Bruncvík (6:06) a čtvrtí byli J.Ventruba,F.Kaplan,J.Friedberger,T.Patera (6:19). V nedělním finále posádka J.Gruber,K.Neffe,J.Zof, M.Bruncvík zvítězila (6:15,2), před GRE (6:15,6). Druhá česká posádka byla ve finále osmá, poslední (6:36). 1xm - skifař Ondra Synek nenašel po tři dny v Itálii konkurenci, když dvakrát vyhrál finálový závod skifařů. 2xmlv - bratři O. a J.Vetešníkovi postoupili v pátek z druhého místa do sobotního finále ve kterém obsadili třetí místo (6:39) za ITA (6:34) a GRE (6:38). V sobotních rozjížďkách zvítězili a v nedělním finále byli čtvrtí (6:39,4) za ITA (6:35), GRE, ITA (6:39,0). V celkovém bodování 12 států v Memoriálu Paolo D´Aloja zvítězila ITA (139) před GRE (48) a CZE (16). Závodů se zúčastnili i závodníci z Číny. Více o závodech se můžete dočíst ZDE.