Tři zlaté a jedna bronzová medaile na úvod Coupe de la Jeunesse

📷 facebook Coupe de la Jeunesse📷 facebook Coupe de la Jeunesse
📷 facebook Coupe de la Jeunesse
📷 Libor Kubrycht📷 Libor Kubrycht
📷 Libor Kubrycht

Fantastický úvodní den regaty Coupe de la Jeunesse má za sebou český výběr. V rakouském Ottensheimu vybojovali 4 medaile. První tři finálové závody vyšly našim posádkám perfektně. Třikrát během půlhodiny zněla závodištěm česká hymna. V počtu zlatých medailí se náš tým řadí spolu s Francií na druhé za Itálii, jejíž závodníci vyhráli pět závodů. Vítěznou šňůru odstartovala osmiveslice děvčat, která se do čela startovního pole propracovala ve druhé pětistovce. Sestava Anna Drnková, Veronika Rozová, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Karolína Novotná, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a kormidelnice Lucie Vyhnalová svůj náskok postupně navyšovala a cílem projela na prvním místě 2,56 s před druhými Holanďankami. „První místo jsme teda nečekaly! Jelo se nám hezky. Byl šílený protivítr, ale zvládly jsme to,“ neskrývala překvapení z vítězství strokyně osmy Anna Carolina Motlová.

Také čtyřka s kormidelníkem juniorů se do vedení propracovala až v průběhu závodu. Na prvních dvou mezičasech se pohybovala na 3. a 2. pozici. Ve třetí pětistovce ale naši veslaři rozhodli o svém triumfu. Zatímco soupeři zpomalili, Jakub Vančura, Matěj Lohnický, Samuel Krejčíř, Matyáš Rychnovský s kormidelníkem Filipem Lukošíkem udrželi svoji rychlost a získali více jak 2s náskok, který v závěrečné čtvrtině ještě o pár desetin sekundy navýšili. Český vítězný hattrick završila čtyřka bez kormidelníka juniorů. Čtveřice Samuel Ložek, Jan Tichý, Martin Bártek, Tomáš Panchártek zvládla suverénně dopolední rozjížďku i následný boj o medaile. Kluci jeli od startu pro vítězství a 500 m před cílem si vezli téměř pětisekundový náskok na druhé Italy. Ten se sice ztenčil, triumf českých mladíků však ohrožen nebyl.

Medailové žně však stále nebyly u konce. Čtvrtou medaili přidala Tereza Vlčková. V ranní rozjížďce dojela na 2. místě a s přehledem si zajistila účast ve finále. V boji o medaile skifařka ČVK Praha ukázala, že je velká bojovnice. Přestože tři čtvrtiny závodu ztrácela na medailové pozice a držela si čtvrté místo, nevzdala se a bojovala do posledních metrů. V závěrečné pětistovce však převálcovala odpadající Francouzku a dojela si pro bronzovou medaili. Nestačila jen na vítěznou Holanďanku a domácí Rakušanku. „Nejelo se mi pěkně. Spokojená jsem s umístěním, ale ne s průběhem závodu,“ řekla po závodě Terka.

Do finále se probojoval také dvojskif juniorů. Matyáš Súkup s Janem Řezáčem postoupili z druhého místa v rozjížďce. Ve finálovém boji se od startu do cíle drželi na 5. místě, na kterém také závod dokončili před domácí dvojicí.

Záznam sobotního programu je možné najít na YouTube kanále OERV. ¨

Kompletní výsledky a startovní listiny nedělních závodů.

Neděle nabídne podobný program jako sobota. Tři české lodě nastoupí do dopoledních rozjížděk, zbylé dvě se představí až odpoledne přímo ve finále.

Nedělní program českých posádek

JM4-8:30H1NORPOLCZE ESP
JM2x9:00H1NEDCZE FRAESP
JW1x9:25H2NORAUTCZE DEN
JW8+11:00FA
JM4+11:15FA
Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2021 > Coupe de la Jeunesse 2021 - Linz-Ottensheim > Novinky > Tři zlaté a jedna bronzová medaile na úvod Coupe de la Jeunesse