Účastníci zasedání ANOC se svezli na osmě

3.11.2017

Dnešní ranní trénink podal důkaz, že ve vrcholných funkcích světového sportu je hodně veslařů. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval zorganizoval trénink na osmiveslici pro účastníky zasedání Asociace národních olympijských výborů ANOC, které se tento týden koná v Praze. V loděnici Slavie se sešli majitelé mnoha medailí z olympijských her a mistrovství světa.

Vyčníval mezi nimi Jean-Christophe Rolland, olympijský vítěz na dvojce bez kormidelníka z roku 2000. Kromě olympijského zlata má ve své sbírce také bronz a 5 medailí z mistrovství světa včetně dvou zlatých. V současné době je prezidentem FISA a od září také členem Mezinárodního olympijského výboru. Vesla se chopila také viceprezidentka FISA, Tricia Smith z Kanady, která je zároveň členkou Mezinárodního olympijského výboru. Jediná žena v lodi vlastní celkem 7 medailí ze světových šampionátů a olympijské stříbro z Los Angeles 1984. Dalším úspěšným veslařem a nyní zástupcem generálního tajemníka Italského olympijského výboru je Carlo Mornati. Dvojnásobný mistr světa na čtyřce bez kormidelníka vybojoval i stříbro na olympiádě v Sydney 2000. Během své kariéry získal také tři světová stříbra a tři bronzy. Také prezident Salvadorského olympijského výboru Eduardo Alberto Palomo Pacas rád vesluje, a proto si nenechal ujít možnost svézt se na osmiveslici.

Česko zastupovali z pozice funkcionářů Jiří Kejval a Dušan Macháček. Tuto šestici doplnili ti nejpovolanější veslaři, Ondřej Synek a Robbie Manson. Novozélandský skifař v Praze převzal cenu pro nejlepšího sportovce Austrálie a Oceánie. Této mezinárodní osmiveslici velel nejzkušenější kormidelník v Česku Oldřich Hejdušek.

 

Foto Markéta Navrátilová

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Účastníci zasedání ANOC se svezli na osmě

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352