Univerzita Karlova je vítězem Poháru univerzit

20.10.2022

Na počátku října proběhl poslední závod pro univerzitní veslaře v Poháru univerzit ve veslování 2022. Jeho poslední III. kolo se jelo v Brně, v rámci závodu OSMY BRNO. 

Na řece Svratce se dopoledne utkaly čtyřky s kormidelníkem žen a mužů. Z prvenství se v ženách radovala Mendelova univerzita v Brně, která tak obhájila mistrovský titul z letošního AMČR. Jela ve složení Přikrylová A., Doležalová M., Ingerlová R., Kárová B. a korm. Mihulová T. V mužích již v jízdách na čas dominovala posádka Masarykovy univerzity, která si v sestavě Pazdera R., Lízal A., Michlík J., Hoplíček O., korm. Drořáková L., odvezla zlaté medaile. Mendelu bralo stříbro, VUT bronz.

Odpoledne se závodilo na mixových osmiveslicích. Muni napřed v rozjížďce porazila městského rivala VUT, čímž vzájemnou bilanci z posledních 7 let vylepšila na 2:5. Poté ve finále překonala sestavu Mendelu a stala se tak vítězem. Univerzita Pardubice obsadil místo čtvrté. Závodní program oživila exhibice gigové osmiveslice s dobovým dresováním.

Celkové bodování Poháru univerzit vyhrála Univerzita Karlova, která většinu bodů nasbírala hned při první kole na Univerzitních osmách Praha. Druhé místo obsadila Masarykova univerzita, třetí se umístilo ČVUT v Praze. 

Záštitu nad letošním ročníkem převzali prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D., rektor Masarykovy univerzity, prof. Dr. Ing. Jan Mareš, rektor Mendelova univerzity v Brně a doc. Ing. Ladislav Janíček, Ph.D., MBA, LL.M., rektor Vysokého učení technického v Brně.

Medaile na místa předával kromě rektora Mendelu také její prorektor doc. Martin Klimánek, 

prorektorka Muni Doc. Simona Koryčánková a prorektor VUT doc. Milan Houser.  

Zdroj: Tomáš Nahodil

Kompletní výsledky a fotogalerie jsou dostupné na webu ZDE

VÝSLEDKY

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Univerzita Karlova je vítězem Poháru univerzit

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352