Univerzitní Osmy 2021 dnes na Vltavě

17.9.2021

ČZU Praha vítězí v roce 2020ČZU Praha vítězí v roce 2020
ČZU Praha vítězí v roce 2020

Pojedenácté v historii dnes odpoledne rozvlní vody Vltavy Univerzitní Osmy. Pod vyšehradskou skálou se veslaři–studenti utkají o vítězství v tomto prestižním závodě. Dosud ze z triumfu radovaly pouze dvě školy! V mužském závodě vítězství obhajují zástupci České zemědělské univerzity v Praze, kteří v loňském roce teprve podruhé narušili suverenitu ČVUT Praha, jež z deseti ročníků vyhrálo osmkrát. Zbylé dvě výhry patří právě ČZU v Praze. Do letošního souboje se zapojí celkem 7 osmiveslic. Po dvou zástupcích vyšle na trať dlouhou 1000m ČVUT Praha a UK Praha. Startovní pole doplní obhájci loňského titulu a dvě posádky brněnských univerzit. Nejlepší posádka složená ze stále aktivních studentů si odnese také titul akademických mistrů ČR na osmiveslicích za rok 2021.

Také ve 4. ročníku ženského závodu uvidí diváci sedm lodí. Vítěz předchozích tří ročníků, Univerzita Karlova v Praze, neponechává nic náhodě a do boje vyšle hned 4 posádky. Konkurovat ji budou veslařky ČZU Praha, ČVUT Praha a jediná mimopražská loď – UJEP Ústí nad Labem.

V obou případech se můžeme těšit na dramatické souboje, protože do osem usednou skvělí veslaři a veslařky se zkušenostmi ze světových a evropských soutěží. Rozjížďky odstartují po třetí hodině. Finále jsou na programu v 17:35 a 17:45.

V mezičase se na trati objeví handicapovaní veslaři z Veslařského klubu Paprsek Ústí nad Labem a také párové osmy nejmladších účastníků celých Primátorek. Párových osem složených rovným dílem z mladších žáků a žákyň je přihlášeno celkem devět, takže v 16:20 a 16:40 uvidíme dvě jízdy.   

Kompletní startovní listiny a aktuální výsledky najdete v systému Sportis.   

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Primátorky > 2021 > Univerzitní Osmy 2021 dnes na Vltavě

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352