Úspěšná regata juniorů v Mnichově

7.5.2018

Juniorský reprezentační tým otestoval svoji formu a složení nově vzniklých posádek na 1. mezinárodní juniorské regatě v Mnichově. Ve skvělém světle se předvedla hlavně děvčata, která vybojovala hned tři medaile v rozjížďkových závodech. Párová čtyřka Josefína Lázničková, Anna Šantrůčková, Michala Pospíšilová a Eliška Podrazilová v neděli brzy ráno skvěle zvládla rozjížďku a s velkým náskokem postoupila do finále. Ve finále už musely holky zabojovat více. Ve finiši si však poradily s dotírajícími Švýcarkami a získaly zlaté medaile. Stejná posádka suverénně zvítězila i v sobotním děleném závodě. Také osmiveslice juniorek si z Mnichova odvezla první místo. Vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí nemusela jet rozjížďku, ve finále si však česká posádka jela od startu pro výhru. Na vítězství se podílely Marie štefková, Nikola Kropáčková, Emma Benýšková, Barbora Podrazilová, Elen Michaeli, Kateřina Pivková, Barbora Kárová, Valentýna Kolářová a kormidelnice Lucie Nováková. Bronzovou medaili si z Bavorska odvezly Zuzana Štěpánková s Barborou Mátlovou. Po druhém místě v rozjížďce, nestačily ve finále dvojskifů jen na Švýcarky a jednu z německých lodí. V neděli děvčata přidala jednoznačné první místo v děleném závodě.

Z chlapců nejlépe zvládla mnichovskou regatu párová čtyřka. Marek Řehořek, Tomáš Šisma, Václav Baldrián a Radim Hladík postoupili do finále z druhého místa. Ve finále kluci začali volněji, postupně se však propracovali na čtvrté místo, na kterém závod také dokončili. Rychlejší byly jen dvě německé a jedna britská posádka. Do finále se probojovali také kluci z Břeclavi na dvojce bez kormidelníka, Dalibor Neděla a Aleš Pospíšil, kteří nakonec obsadili šesté místo. Osmiveslice, čtyřka bez kormidelníka, dvojskif i skifař Gabriel Mahler vyhráli finále B.

V dělených závodech vyhrál Tomáš Hujňák s Jakubem Kynclem na dvojskifu a také čtyřka bez kormidelníka Vojtěch Šetina, Vlastimil Dědek, Šimon Řezník a Tomáš Jelínek.

Kromě juniorů se do Mnichova vypravili také dorostenci z ČVK Praha a Jindřichova Hradce, pro které to byla dobrá prověrka před závody CEFTA, které se budou konat v červnu v Polsku. Ondřej Sklenář s Filipem Neuhortem zvítězili na dvojskifu v jedné z dělených jízd, stejně se dařilo i Adamu Němcovi s Jiřím Měřinským.    

Soubor:1._drv_junior_regatta_2018_results.pdfPopis:

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > Úspěšná regata juniorů v Mnichově

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352