Už potřebujeme vidět výsledky naší práce v praxi! Rozhovor s Lucií Makovičkovou, event manažerkou WRICH 2024.

19.2.2024

Na konci týdne proběhne v pražské hale O2universum Mistrovství světa a Evropy v halovém veslování. Zařazeny budou i závody MČR. Organizační tým finišuje, ve středu 21. února se v hale začne vše připravovat. Přinášíme rozhovor s event manažerkou šampionátu Lucií Makovičkovou.

 

Za dva dny se začne se stavěním v hale. Jak jste připraveni?

Připraveni jsme, dnes řešíme už jen drobné detaily. Zítra (v úterý) začnou přijíždět zástupci World Rowing a první závodníci, ve středu přesně v 5.00 hod. přebíráme halu a startujeme s instalací všech prostor.  Vše musí být kompletně hotové nejpozději ve čtvrtek ráno.
Bude se stavět závodní plocha a warm-up prostor, televizní technika, dodatečná světla, zvuk, chystat se bude zázemí pro sportovce, dopingová místnost, místnost pro para klasifikaci a zdravotníky, zázemí pro nás organizátory, zástupce WR a rozhodčí. Hala se musí celá „obrandovat“, musíme rozmístit navigační systém, připravit se na akreditaci, vytvořit vhodné zázemí pro média a v neposlední řadě připravit VIP zónu pro naše partnery.
Nakonec připravíme prostor pro vyhlašování vítězů a prezentační stánky oficiálních partnerů.
Do toho čtvrtečního rána máme tedy opravdu co dělat :-).

Proč je vše nutné stihnout do čtvrtečního rána, když závody MS začínají až v pátek?

Čtvrtek jsme pojali jako zahajovací den šampionátu, který bude patřit studentům, učitelům, členům Integrovaného záchranného systému ČR a firemním týmům v rámci projektu Česko vesluje.
Ti nejlepší z nich se na něj nominovali během závodů, jenž  probíhaly od léta 2023.
Všichni budou soutěžit ve čtyřčlenných štafetách. Týmy IZS si navíc vyzkouší opravdovou výzvu, kterou je loňská novinka v programu MS, takzvaná Versa Challenge. Veslařský víceboj, který budou mít závodníci na MS rozdělený do dvou dnů, budou muset naši záchranáři zvládnout během dvou hodin.

Kolik se na zahajovací den nominovalo závodníků?

Přijede kolem 1300 závodníků z 9 krajů ČR. (Ústecký, Karlovarský, Středočeský, Jihočeský, Zlínský, Jihomoravský, Pardubický, Vysočina, Praha, pozn. redakce).

Slyšeli jsme, že se bude rozdávat 450 sad medailí… To dostane medaili snad každý?

Číslo máte správně :-). Je to samozřejmě dané tím, že jsou při této akci spojené tři šampionáty a závodníci jedou ve věkových kategoriích od dorostenců po 80+. Potom to naskakuje… Rozhodně je pro nás vyhlašování vítězů jednou z velkých výzev. Je třeba totiž počítat s tím, že na medailových pozicích MS bude, oproti vyhlašování ME a MČR, nemalá část virtuálních závodníků a ti si logicky pro medaile přijít nemohou. Proto jsme také přistoupili k netradičnímu systému předávání medailí, a to po vlnách v průběhu dne. Jinak bychom to prostě nestihli.

Chápu to správně, že český závodník odjede jeden závod a bude zařazen do více žebříčků?

Je to přesně tak, pokud je závodník členem Českého veslařského svazu, bude podle svého výsledného času v jedné jediné závodní jízdě zařazen do všech tří žebříčků. Více závodů může jet pouze v případě, že se přihlásil na několik distancí či do štafety.

Platí diváci vstupné?

Ano, vstupné pro diváky je 125 Kč na den. Do haly se dostanou pouze diváci se vstupenkou, která jim umožní opakovaný vstup nebo závodníci a trenéři s akreditační kartou.
Zde je potřeba dodat, že i akreditace pro trenéry je zpoplatněna a stojí 250 Kč, resp. 10 EUR na oba dva dny. Závodníci dostanou akreditaci na základě startovného, které zaplatili při registraci.

Když trenéři platí za akreditaci, má to nějaké výhody oproti tomu, když si koupí lístek? Mohou trenéři podpořit svého svěřence při závodě na ploše?

Akreditace samozřejmě výhody má. Trenér s akreditací se může pohybovat v prostoru pro diváky, dostane se ale také do závodního patra, kam běžný divák se vstupenkou přístup mít nebude. Jedná se především o warm-up, tedy prostor pro rozveslování, kde může trenér své svěřence před závodem podpořit a namotivovat. Na závodní plochu se totiž ani s akreditací trenér nedostane. Výjimku má pouze doprovod paraveslařů, ti mají vlastní akreditační kartu.

Jak dlouho budou závody v jednotlivé dny trvat?

Jak v pátek, tak v sobotu, od rána do večera :-). Máme opravdu velký počet přihlášených závodníků a spoustu věkových a váhových kategorií. Začíná se tedy ráno před devátou hodinou, poslední vyhlašování vítězů bude kolem osmé večer. Z tohoto důvodu bude také divákům umožněn opakovaný vstup do haly a po celý den pro ně bude otevřeno několik stánků s občerstvením.

Bude ze šampionátu přímý přenos?

Ano, je naplánován live stream s virtuálním studiem na oficiálním kanálu World Rowing. Natáčet přijede i Česká televize, která bude v týdnu po mistrovství světa vysílat patnáctiminutový sestřih z tohoto šampionátu.

Kteří čeští reprezentanti ve veslování se šampionátu zúčastní a jaká jsou očekávání?

Pokud nenastanou nějaké zdravotní komplikace, měli by se zúčastnit v podstatě všichni naši reprezentanti, včetně členů obou nominovaných posádek na OH v Paříži, Šimánek/Vraštil a Novotníková/Flamíková. Jiří Šimánek i Miroslav Vraštil budou navíc obhajovat tituly mistrů světa ve svých kategoriích z loňského MS v Torontu. Pojede i mistr světa z roku 2018 a loňský bronzový medailista Jakub Podrazil, titul by rád obhájil i mladý Tadeáš Muk v kategorii dorostenců.
Bude se tedy na co těšit.

Jak se na MS těšíte Vy osobně?

Kolegové z našeho organizačního týmu se mnou budou jistě souhlasit když řeknu, že se těšíme hlavně na to, až šampionát začne. Přípravy byly opravdu dlouhé a náročné a my už potřebujeme vidět výsledky naší práce v praxi.

-red-

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Už potřebujeme vidět výsledky naší práce v praxi! Rozhovor s Lucií Makovičkovou, event manažerkou WRICH 2024.

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352