V ČVS probíhají změny v řízení reprezentace. Na pozici sportovního ředitele ČVS končí své působení Ondřej Synek.

10.7.2023

V ČVS probíhají změny v řízení reprezentace. Na pozici sportovního ředitele ČVS končí své působení Ondřej Synek.

Předsednictvo ČVS se dohodlo s Ondřejem Synkem na ukončení spolupráce na pozici sportovního ředitele ČVS. Jeho pravomoci a povinnosti převezme trenérská reprezentační rada ČVS a Libor Kubrycht, místopředseda ČVS pro sport.

 

10. 7. 2023, Praha

Ondřej zůstane i nadále v těsném kontaktu s českým veslováním a českou reprezentací ve funkci šéftrenéra pražské Dukly. Z titulu této funkce se bude účastnit jednání trenérské reprezentační rady ČVS, kde má zástupce Dukly poradní hlas.
Rada má rozhodující pravomoc při skládání posádek české reprezentace, jejího rozpočtu a harmonogramu.

„S předsednictvem svazu máme rozdílný pohled na vedení reprezentačního úseku. Budu se plně soustředit na své působení v Dukle, “ říká Ondřej Synek.

„Chtěl bych v prvé řadě Ondrovi poděkovat za práci pro české veslování, které si všichni velmi vážíme. Jsem rád, že mohl předat reprezentačnímu týmu alespoň část ze svých závodních zkušeností, které získal v pozici elitního světového veslaře. Ondra Synek je významná osobnost českého sportu a jsem rád, že se s ním budeme nadále potkávat u veslování,“ říká Libor Kubrycht, místopředseda ČVS pro sport.


„S Ondrou jsme se dohodli, že se bude plně věnovat své práci v Dukle Praha. Ondrovi bych chtěl poděkovat za odvedenou práci pro svaz a těším se i na další spolupráci s ním v trenérské reprezentační radě. Ta bude fungovat de facto ve stejném složení, pod vedením nového místopředsedy pro sport – Libora Kubrychta, proto jsem přesvědčený, že jsou vytvořeny správné podmínky pro chod reprezentace v tomto důležitém období kvalifikace na OH,“ uvedl Michal Kurfirst, nově zvolený předseda ČVS.

Předsednictvo ČVS již v prvním pololetí upravilo organizační strukturu reprezentace, kde byla posílena role trenérské reprezentační rady a nově bylo také zřízeno trenérské grémium, jehož součástí jsou všichni reprezentační trenéři. Červnová valná hromada navíc schválila novou strategii ČVS, kde je mnoho úkolů i pro sportovní úsek.

„My se teď zaměříme na novou reprezentační strategii a domlouvání dlouhodobých cílů s jednotlivými reprezentanty a trenéry, které budou podkladem pro nové reprezentační smlouvy,“ dodává Michal Kurfirst.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > V ČVS probíhají změny v řízení reprezentace. Na pozici sportovního ředitele ČVS končí své působení Ondřej Synek.

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne



         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352