V italském Donoraticu proběhne v říjnu 2020 European Rowing Coastal Challenge

26.8.2020

📷 FISA Igor Meijer/ 2016 World Rowing Coastal Championships, Monaco📷 FISA Igor Meijer/ 2016 World Rowing Coastal Championships, Monaco
📷 FISA Igor Meijer/ 2016 World Rowing Coastal Championships, Monaco

Příbřežní veslování míří do italského Donoratica. 2020 European Rowing Coastal Challenge se zde uskuteční 23. – 25. října 2020. S tímto nápadem přišel výrobce lodí Filippi po debatě s Evropským boardem FISA, který viděl mezeru v kalendáři závodů na moři.

Třídenní soutěž v provincii Livorno na západním pobřeží Itálie je otevřena členům evropských veslařských federací. Účastníci budou mít k dispozici také dva tréninkové dny 21. – 22. října 2020, aby se mohli připravit na závody. Juniorští i seniorští veslaři mohou závodit v Beach Sprintech i ve vytrvalostním závodu. Zatímco Beach Sprinty jsou určeny pro reprezentanty jednotlivých federací, vytrvalostní závody jsou otevřené i pro klubové veslaře.

Organizace se zhostí klub Circolo Nautico Donoratico s firmou Filippi Lido za podpory Evropského veslařského boardu a Italské veslařské federace.

Vzhledem k tomu, že příbřežní veslování bude zařazeno do programu Olympijských her 2024 v Paříži, je tato událost příležitostí k propagaci a rozvoji příbřežního veslování. „Tohle je nejen skvělá šance nechat sportovce opět závodit, ale také organizátory, úředníky a trenéry rozvíjet znalosti o příbřežním veslování,“ řekl Ryszard Stadniuk, předseda Evropské veslařské konfederace.  

Zprávu na webové stránce World Rowing najdete zde.       

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Příbřežní veslování > V italském Donoraticu proběhne v říjnu 2020 European Rowing Coastal Challenge

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352