V Lucernu postupuje do finále A ženská dvojka, ostatních 6 lodí pojede finále B

9.7.2022

Poslední závod ze seriálu závodu Světového poháru 2022 má už své závodníky rozdělené do finálových jízd. Jak se dařilo čským závodníkům? Podívejme se na průběh od pátečních rozjížděk.

Páteční jízdy našich závodníků:

Těžký dvojskif Jakub Podrazil a Jan Cincibuch dojel na čtvrtém místě (čas 6:32). Ve své opravné jízdě dosáhl času 6:10 a zajistil si postup do semifinále A/B, které startuje v sobotu těsně po 11. hodině.

Mužský noncox čeká ještě opravná jízda, v rozjížďce posádka doveslovala na čtvrtém místě v čase 6:06. Do finále A postupovala pouze vítězná loď.

Dvojskif mužů lehké váhy Miroslav Vraštil a Jirka Šimánek musel také absolvovat opravnou jízdu. Tu posádka vyhrála a zajistila si postup do semifinále A/B, které je připraveno na sobotu těsně po poledni,  12:15.

Párová čtyřka muži postoupila do semifinále A/B. Čas jejich jízdy byl 5:51.

Kristýna Neuhortová na skifu v kategorii lehkých vah musela také do opravné jízdy, z té se ji podařilo postoupit do semifinále A/B.

Lenka Antošová postupovala přímo z rozjížďky. A její první semifinálová jízda startuje v sobotu v 11:39.

Dvojka žen časem 7:15 a třetím místem pokračuje dále do opravné jízdy.

Sobotní boje přes opravky a semifinále:

Lehký dvojskif Míra a Jirka zajistili svým závodem krásnou podívanou všem sledujícím. Jejich závod dojížděl na prvních 4 pozicích ve dvou vteřinách. Kluci tentokrát brali bramboru a pokračují do finále B. Vítězní Francouzi dojeli v čase 6:12, český dvojskif pak v čase 6:14.

Semifinále těžkého dvojskifu startovalo v jízdě s nejlepší světovou posádkou této disciplíny. Bratři Sinkovičové vyhráli s časem 6:12, na 5. místě dojela česká loď s časem 6:19 a také ji čeká finále B.

Mužský noncox závodil ve své opravné jízdě o postup do finále. Ze třetího místa s časem 6:03 pokračují do FB.

Párová čtyřka mužů dojela ve svém semifinále 4. Vítězní Poláci ujeli trať za 5:38, česká loď pak za 5:48.

Skifařka Kristýna Neuhortová dojela ve své semifinálové jízdě na 4. místě v čase 7:48 a odpoledne ji čeká FB.

Skifařka Lenka Antošová potkala ve své jízdě těžké soupeřky. Vítězná Švýcarka, pátá na OH v Riu i Tokiu, Jeannine Gmelin, dojela v čase 7:28. Lenka zvládla trať za 7:32, stejně jako lehký dvojskif na čtvrté pozici a čeká ji FB.

Dvojce Radka Novotníková a Pavlína Flamíková se dařilo. Holky vyhrály svojí opravnou jízdu a zajistily si tím postup do finále A, závod o první až šesté místo.

Od 10:00 vysílá závody ČT Sport v přímém přenosu a jízda dvojky žen je na startovní listině v 10:05.

Výsledky ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > V Lucernu postupuje do finále A ženská dvojka, ostatních 6 lodí pojede finále B